1
7.08.2023, 09:45Lektura na 2 minuty

Call of Duty „upokorzy” oszustów. To nowa wersja antycheata Ricochet

Banowanie cheaterów to teraz za mało. Call of Duty zacznie upokarzać graczy na żywo. Pracuje nad tym zespół odpowiedzialny za program Ricochet.

Ekipa Ricochet Anti-Cheat pracuje nad nowymi sposobami, aby uprzykrzyć życie tym oszustom, którzy psują zabawę innym graczom.


Call of Duty będzie dokuczało oszustom

Sprawujący pieczę nad Ricochetem pracownicy eksperymentują z drastycznym zmniejszeniem zadawanych przez cheaterów obrażeń, uczynienie przeciwników niewidzialnymi lub tworzenie wirtualnych wrogów, których tylko sami niegodziwcy widzą. Pojawiły się też opcje odebrania im broni.

Niedawno, dzięki nowym technikom wykrywania, które identyfikują oszustów na podstawie producenta cheatów, odnotowano około 14 tysięcy banów. Ale Call of Duty nie zamierza na tym poprzestać. Teraz gra będzie upubliczniać ich nicki, aby wszyscy uczestnicy meczu mogli je zobaczyć.


Od samego początku Sezonu 5 w Call of Duty: Modern Warfare 2 i Warzone 2 okienko z informacją będzie powiadamiać całe lobby, gdy Team Ricochet oraz jego systemy usuną z gry problemowego gracza.


Team Ricochet

Wiadomość ta została bardzo pozytywnie przyjęta. Nic dziwnego, ponieważ o szkodliwości cheaterów mogli się przekonać gracze wracający do klasycznego Modern Warfare 2. Tytuł stał się ofiarą hakerów, którzy wpuścili wirusa przenoszącego się na innych graczy w lobby. Przedstawiciele Activision, którzy podjęli próbę rozwiązania problemu, wyłączyli serwery gry.

To również jeden z nielicznych komunikatów, kiedy gracze doceniają starania wydawcy serii Call of Duty. Ten mógł przecież zostać tylko przy chwaleniu się nowymi zestawami do kupienia. Wiecie, tymi ze Snoop Doggiem i Nicki Minaj.

Poza bezpośrednim wpływem na Modern Warfare 2 i darmową wersję CoD-a, usuwanie z gry oszustów to również dobry znak dla nadchodzącego Modern Warfare 3. Najnowsza produkcja będzie prawdopodobnie ujawniona w trybie Warzone za około dwa tygodnie. W miniony weekend najpopularniejsi streamerzy otrzymali prezenty od ekipy Call of Duty, w których zapowiedziano m.in. powrót do łask mechaniki „cancel slide”.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze