CD Projekt Red szykuje fabularny dodatek do Wiedźmina 3? Nowe DLC może łączyć historię z Wiedźminem 4
To byłaby fantastyczna wiadomość dla fanów Geralta.
W podcaście Rock i Borys ujawniono, że w przygotowaniu znajduje się fabularne DLC do Wiedźmina 3, nad którym pracuje studio Fool’s Theory. Choć informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, nagłośnił ją dodatkowo fanpage Wiedźminlandia.
Jak przekazał Borys Nieśpielak, według nieoficjalnych źródeł możemy spodziewać się dodatku najwcześniej w przyszłym roku.
Z zebranych przez nas informacji wynika, że ogłoszonym, tajemniczym projektem CD Projektu Red robionym przez Fool's Theory jest fabularne DLC do Wiedźmina trzeciego. I to jest informacja potwierdzona w kilku niezależnych źródłach. (...) Najpierw mody do konsol. potem DLC do Wiedźmina 3, potem Wiedźmin 4, a potem Wiedźmin 1 remake.
Jak usłyszymy w dalszej części podcastu, na ten moment nie wiadomo, czy dodatek będzie płatny, czy może CD Projekt Red zdecyduje się udostępnić go bezpłatnie dla obecnych posiadaczy gry.
Borys Nieśpielak podejrzewa również, że rozszerzenie może stanowić wprowadzenie do historii, którą poznamy w Wiedźminie 4. Informację miał zdobyć Remigiusz Maciaszek znany w internecie jako Rock.
Od wielu lat mówiłem, że gry, które „Redzi” wypuścili do tej pory, to jest fenomenalny kapitał i praca nad kapitałem to jest coś, co przyniesie długoterminowe korzyści. (...) To może być świetny łącznik między trójką a czwórką. Może spróbują opowiedzieć kawał historii, który uzasadni przyszłość Ciri w jakiś sposób, bo wiemy, że wiele osób ma z tym delikatny problem.
Otrzymaliśmy komentarz CD Projektu Red.
Nie komentujemy plotek ani spekulacji.
Co sądzicie o informacjach przekazanych w podcaście Rock i Borys? Przypomnijmy, że Wiedźmin 4 nie trafi do graczy wcześniej niż w 2027 roku, a niedawno mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze demo technologiczne podczas Unreal Festu.
A, tak przy okazji, to zachęcamy do zainteresowania się naszym nadchodzacym wydaniem specjalnym, skupionym na wiedźmińskim uniwersum!
Czytaj dalej
Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach robi filmiki o grach na YouTubie. Kontakt: filip.chrzuszcz@cdaction.pl