14.05.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

ChatGPT stanie się jeszcze szybszy, i to dla wszystkich użytkowników

Model GPT-4o jest iteracją GPT-4 i wedle założeń ma być nie tylko szybszy od swojego poprzednika, ale i znacznie lepiej radzić sobie z tekstem, audio oraz obrazami.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

OpenAI pochwaliło się GPT-4o, swoim nowym flagowym modelem sztucznej inteligencji, za pośrednictwem wpisu na firmowym blogu. Firma określiła go mianem swojego „najnowszego kroku w przesuwaniu granic głębokiego uczenia” i zapewniła, że na przestrzeni minionych dwóch lat włożono mnóstwo pracy i wysiłku w udoskonalenie GPT oraz poprawę jego wydajności.


GPT-4o

Wiele osób z pewnością zastanawia, dlaczego w nazwie tworu OpenAI znalazła się akurat litera „o”. Jak tłumaczą twórcy, owo „o” oznacza „omni” i ma na celu zobrazowanie potężnych możliwości oferowanych przez GPT-4o. Pochwalono się przy tym, że opisywany model akceptuje dane wejściowe w postaci dowolnej kombinacji tekstu, dźwięku lub grafiki i w takiej też formie jest w stanie udzielić odpowiedzi.

GPT-4o dorównuje wydajnością GPT-4 Turbo pod kątem tekstów napisanych w języku angielskim i analizy kodu, aczkolwiek w przypadku pozostałych języków deklasuje swojego poprzednika. Najnowszy model sztucznej inteligencji OpenAI znacznie lepiej radzi sobie także z rozumieniem dźwięku oraz obrazów.

Zapowiedziano przy tym, że możliwości GPT-4o będą wdrażane iteracyjnie, poczynając od wczoraj, kiedy to rozpoczęto implementację funkcji odpowiedzialnych za lepsze rozumienie tekstu i obrazów w ChatGPT. Prawdopodobnie najważniejszą wiadomością jest to, że GPT-4o będzie dostępny za pośrednictwem bezpłatnego planu. Abonenci płatnych planów otrzymają za to nawet pięciokrotnie wyższy limit wiadomości. ChatGPT Plus doczeka się także pierwszeństwa we wdrożeniu wersji alfa nowego trybu głosowego.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów965

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze