17.05.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

ChatGPT uzyska dostęp do postów z Reddita

Jak przekazali przedstawiciele Reddita i OpenAI, przedsiębiorstwa te postanowiły połączyć siły.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

O nawiązaniu współpracy z OpenAI Reddit poinformował za pośrednictwem wpisu na firmowym blogu, aczkolwiek analogiczny tekst został zamieszczony również na stronie drugiej z firm. Wedle zawartych w nim informacji, przedsiębiorstwo pod wodzą Sama Altmana uzyska dostęp do treści znajdujących się na Reddicie i będzie mogło je wykorzystać do „nakarmienia” ChatGPT oraz swoich nowych produktów.


Reddit i OpenAI

Jak możemy przeczytać, „utrzymanie otwartości Internetu ma kluczowe znaczenie” i oznacza to, że tworzone przez użytkowników Reddita treści powinny być dostępne dla wszystkich, którzy wspierają rozwój nauki oraz badają sposoby tworzenia społeczności czy przynależności w sieci. Co ciekawe, jeszcze w ubiegłym roku Reddit przejawiał zgoła odmienne stanowisko, co zaowocowało zamknięciem wielu projektów stron trzecich korzystających nieodpłatnie z API serwisu.


Reddit stał się jednym z największych w Internecie otwartych archiwów autentycznych, istotnych i zawsze aktualnych rozmów międzyludzkich na każdy temat. Włączenie go do ChatGPT podtrzymuje naszą wiarę w połączony internet, pomaga ludziom znaleźć więcej tego, czego szukają i pomaga nowym odbiorcom znaleźć społeczność na Reddicie.


Steve Huffman – współzałożyciel i dyrektor generalny Reddita

Partnerstwo pomiędzy Redditem a OpenAI nie będzie jednak jednostronne. Jak już zostało napomknięte, pozostające pod skrzydłami Microsoftu przedsiębiorstwo uzyska dostęp do danych z Reddita celem szkolenia swoich modeli sztucznej inteligencji. Zaznaczono jednak, że pierwszy ze wspomnianych serwisów doczeka się także szeregu bazujących na sztucznej inteligencji funkcji, które zostaną oddane w ręce użytkowników i moderatorów. Co więcej, OpenAI zobligowało się do zostania partnerem reklamowym Reddita, w związku z czym materiały promujące technologię firmy pojawią się na łamach serwisu.

Coraz więcej dostawców treści stara się uchronić należące do siebie materiały przed wszędobylskimi botami zbierającymi dane do szkolenia modeli sztucznej inteligencji. W związku z tym ostatnimi czasy OpenAI nawiązuje coraz więcej partnerstw, a do tej pory firmie udało się dojść do porozumienia m.in. z wydawnictwem Axel Springer oraz serwisami Financial Times i Dotdash Meredith.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów950

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze