2
21.02.2023, 09:30Lektura na 2 minuty

Company of Heroes 3: Pierwsze recenzje napawają bardzo dużym optymizmem

Pojawiły się już pierwsze recenzje Company of Heroes 3. Czy po prawie 10 latach ten klasyczny RTS może jeszcze czymś zaskoczyć?


Michał „Perzi” Perzanowski

Sądząc po pierwszych recenzjach, Company of Heroes 3 nie powinno zawieść nadziei weteranów serii i RTS-ów w ogóle. Zdaniem dziennikarzy z branży, fani znajdą tu wszystkie znane i lubiane elementy z dwóch poprzednich odsłon, ale przede wszystkim rozbudowaną kampanię, w której strategia czasu rzeczywistego łączy się ze strategią turową. Recenzenci są też zadowoleni ze swobody w ogrywaniu poszczególnych misji.

Z ocen wynika, że nikt nie będzie narzekał na dostępny wachlarz opcji taktycznych. Różnorodność frakcji, jednostek i ich wyposażenia sprawiają, że CoH 3 nie nudzi się nawet po wielu godzinach gry. Swoje robią też dwie kampanie, choć - zdaniem niektórych recenzentów - nie oferują one zbyt wiele pod względem fabularnym, choć są pełne naprawdę zróżnicowanych misji.

Recenzję możecie też przeczytać na łamach cdaction.pl. 9kier uznaje grę za ciekawy rozwój pomysłów z dodatku „Ofensywa w Ardenach”, opcję taktycznej pauzy i wsparcie dla modów.


Recenzje Company of Heroes 3

Na Metacriticu gra zebrała wśród krytyków łącznie 84 punkty na 100.

- CGMagazine – 9/10
- IGN Italy – 9/10
- GameStar.de – 9/10
- GamingTrend – 90/100
- God is a Geek – 8,5/10
- PC Gamer – 82/100
- Cultured Vultures – 8/10
- Everyeye.it – 8/10
- Shacknews – 8/10
- PCGamesN – 7/10
- CD-Action – 7/10
- IGN – 6/10


Nigdy nie wiadomo, co czeka za następnym rogiem i czy nagle nie przetoczy się kolejny kontratak, do którego muszę się błyskawicznie przygotować. Jak lubię inne gry strategiczne, mało która z nich oferuje tak intensywne i emocjonujące bitwy, jak Company of Heroes 3.


Recenzent Eurogamer Germany

Company of Heroes 3 to spektakularny RTS, któremu udaje się zabłysnąć nawet wtedy, gdy główna kampania nie daje rady.


Recenzent PC Gamera

Pełne napięcia bitwy, świetnie zaprojektowane mapy i usprawnione zarządzanie jednostkami sprawiają, że jest to jedna z najlepszych gier w gatunku, a włoska kampania stanowi ekscytujący wzór dla przyszłości serii.


Recenzent ShacknewsCzytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze