2
22.09.2022, 11:30Lektura na 2 minuty

Dark Souls 3: Serwery na PC... znowu nie działają

Tym razem to jednak nie FromSoftware stoi za wyłączeniem serwerów do Dark Souls 3 i studio dopiero bada sprawę.


Patryk „Delighter” Żelazny

Prawdopodobnie nie takie było zamierzenie FromSoftware, ale ich serwery do gry online w Dark Souls zaczynają powolutku tworzyć własną historię. Wszystko zaczęło się w styczniu, kiedy to odkryto bardzo poważną lukę w zabezpieczeniach. Aby uchronić swoich graczy, studio wyłączyło serwery online wszystkich części Dark Souls i zaczęło szukać rozwiązania problemu. Tak się złożyło, że było to na miesiąc przed premierą Elden Ringa, na której to developerzy zamierzali się głównie skupić, dlatego dopiero po niej serwery miały zostać przywrócone do życia. Ostatecznie włączono je po 214 dniach nieaktywności, miesiąc temu, i to tylko do trzeciej części serii. A dziś? Dziś znowu nie działają.

Z tą różnicą, że tym razem to nie FromSoftware stoi za ich wyłączeniem, a problem leży gdzie indziej. Nie wiadomo jeszcze, co go spowodowało, bo studio dopiero zaczęło badać sprawę i podzieli się z nami informacjami, jak tylko się czegoś dowie.

Jest to bardzo przykra historia, której rezultatem jest zmuszanie graczy do dalszego czekania na włączenie funkcji sieciowych w grach Dark Souls, choć ci i tak wykazali się już nadmierną cierpliwością przez ostatnie 7 miesięcy. Całe szczęście na otarcie łez mieli Elden Ringa...

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że tym razem problem zostanie szybko odkryty i rozwiązany.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów538

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane