26.08.2022, 11:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Dead Island 2: Twórców zmobilizował zwiastun Goat Simulatora 3

Developerzy Goat Simulatora 3 przypadkiem zmotywowali do pracy twórców Dead Island 2.

Na pewno wciąż wielu z nas pamięta legendarny zwiastun Dead Island 2 z E3 2014. Wtedy był całkiem dobry, można się było nawet kilka razy uśmiechnąć, no i po nałogowym graniu w „jedynkę”, cieszyłem się jak dziecko, którym zresztą byłem. Niestety z każdym kolejnym rokiem robił się coraz smutniejszy, aż stał się parodią samego siebie. No i swój moment wyczuli wtedy twórcy Goat Simulatora 3, wypuszczając zwiastun bliźniaczo podobny. Tam jednak zamiast zombie, spustoszenie siały 4 kozy.

Jeszcze zabawniejszy niż sam materiał jest fakt, że parodia od Coffee Stain Studios nie tylko rozbawiła developerów ze studia Dambuster, ale również popchnęła ich do dalszej pracy. Tak przynajmniej donosi Dot Esports w swoim niedawnym artykule z wywiadem, w którym uczestniczył Dan Evans, jeden z developerów Dambuster.

Evans powiedział tam, że nikt od nich nie wiedział o tym, co szykują twórcy Goat Simulatora.


Praca w firmie nagle się zatrzymała. Wszyscy podawali to sobie dalej, pytając: „widziałeś to?”.


Dan Evans

Przyznał również, że to było dla nich coś dobrego, bo zmobilizowało zespół, choć nawet nie byli świadomi, iż ogłoszenie daty premiery ich produkcji jest tak blisko.

Pragnę przypomnieć, że gra po latach wstała z grobu i ma już ogłoszoną datę premiery oraz uruchomiono przedsprzedaż. Dead Island 2 ukaże się 3 lutego 2023 na PC, PS4, PS5, Xboksach One oraz Xboksach Series X/S.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów769

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane