2
14.03.2022, 08:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Dead Space: Remake na pewno nie ukaże się przed 2023

Twórcy nie zamierzają się za bardzo śpieszyć, wiedząc, że od powodzenia projektu zależy przyszłość serii. Dlatego fani muszą cierpliwie czekać.


Patryk „Delighter” Żelazny

Niestety potwierdziły się nie najlepsze wieści dla fanów Dead Space. Twórcy oficjalnie potwierdzili, że 2022 to jeszcze nie czas na ukazanie się remake'u słynnego horroru. Developerzy chcą zaliczyć dobre wejście (a raczej powrót), lecz żeby tego dokonać, potrzebują więcej czasu, aby dopiąć tytuł na ostatni guzik.

Cóż, technicznie rzecz biorąc, to nie mieliśmy do tej pory zapowiedzianej oficjalnej daty premiery. Były dość prawdopodobne pogłoski, że remake miał się ukazać w październiku tego roku, ale oficjalnie tego nie potwierdzono – skoro premierę i tak przełożono, to może nawet lepiej. Grę będziemy mogli ujrzeć nie wcześniej niż na początku 2023.

Twórcy mają ambicje, aby pod względem jakościowym dorównać remake'owi Resident Evila 2, więc poprzeczka zawieszona jest wysoko. Warto też pamiętać, jaka jest stawka sukcesu nadchodzącego Dead Space: otóż jeśli uda mu się go odnieść, to na pewno doczekamy się sequeli... więc gra toczy się dosłownie o życie serii.

Podczas ostatniego pokazu mieliśmy okazję zobaczyć fragmenty rozgrywki z wczesnej wersji produkcji, a także dowiedzieć się co nieco o postępach prac i podejściu studia do projektu.

Remake Dead Space trafi na PC, PS5 i Xboksa Series X/S na początku 2023.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze