11
12.05.2022, 18:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Dead Space Remake: Poznaliśmy datę premiery

EA Motive pokazało kolejne materiały z remake'u Dead Space'a. Jednocześnie zdradziło najważniejszą informację: kiedy wrócimy na statek USG Ishimura.


Jakub „rajmund” Gańko

Zgodnie z zapowiedziami, twórcy odświeżonej wersji Dead Space'a zdradzili nowe szczegóły w trakcie dzisiejszej transmisji. Zacznijmy od najważniejszego: remake trafi 27 stycznia 2023 roku na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xboksy Series X/S. Przedstawiciele studia Motive kolejny raz obiecali, że ich przebudowana od podstaw na silniku Frostbite produkcja zaoferuje zupełnie nowy poziom immersji za pomocą ulepszonej oprawy audiowizualnej. Jednocześnie ma to być wciąż stary, dobry Dead Space.

Phillippe Ducharme, starszy producent gry, zapewnił, że cała ekipa miała mnóstwo zabawy przy pracy i zależało jej na traktowaniu Dead Space'a z należytym szacunkiem, co można było wyraźnie odczuć w trakcie obszernej transmisji.


Równie ekscytujące jest też obserwowanie reakcji graczy, ponieważ zabieramy ich w tę podróż razem z nami. Czynimy ogromne postępy na drodze do wersji alpha i z radością ogłaszamy, że gra zadebiutuje w styczniu przyszłego roku. Nie możemy się doczekać, aż gracze, zarówno ci starsi, jak i nowi, zobaczą, jak podnieśliśmy jakość oryginalnego doświadczenia w nadchodzącym remake'u, aby było ono równie niezwykłe dla tej generacji.


Phillippe Ducharme

Oprócz podania oficjalnej daty premiery, główną atrakcją transmisji była prezentacja rekwizytów, narzędzi i środowiska. Na jej podstawie możemy zaobserwować, jak Dead Space został unowocześniony przez studio Motive. Oprócz dbałości o detale, twórcy zadbali o dynamiczne, wolumetryczne oświetlenie oraz efekty środowiskowe wykorzystujące HDR.

Oto udostępnione przez twórców porównanie broni dostępnych w grze:

Dead Space Remake
Dead Space Remake - porównanie miotacza ognia
Dead Space Remake
Dead Space Remake - porównanie rozpruwacza

Pełny zapis transmisji możecie obejrzeć poniżej:

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1564

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane