4
5.05.2023, 09:45Lektura na 2 minuty

Demo polskiej gry na motywach książki Stanisława Lema. Zbadaj obcy świat

Niezwyciężony pozwala zwiedzić egzotyczne miejsce, tylko czy to na pewno dobry pomysł? Z planetą Regis III chyba coś jest nie tak.

Fani science fiction w dobrym wydaniu mają prawdziwe powody do radości. Stanisław Lem jest mistrzem gatunku, a w tym roku doczekamy się premiery gry na motywach książki „Niezwyciężony”. Jest to trzymająca w napięciu historia z pogranicza hard science fiction, w której załoga statku kosmicznego musi rozwiązać pewną zagadkę.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że obca planeta na której wylądowali ludzie, skrywa przerażające sekrety, a zabawa w eksplorację najdalszych zakątków wszechświata, ostatecznie może się okazać przykrym doświadczeniem.

The Invincible tracker
The Invincible tracker

Gra tworzona przez nasze polskie studio Starward Industries ma taki sam tytuł, co książka, a do tego oczywiście została oparta na jej motywach. Niezwyciężony ma trafić na PC, PlayStation 5 oraz Xboksy Series X/S w 2023 roku, natomiast wszyscy zainteresowani już dzisiaj mogą zagrać w demo. W tym celu wystarczy odwiedzić oficjalną stronę Steam.

Trzeba pamiętać, że wspomniane demo ma ograniczenie czasowe i będzie dostępne tylko do 11 maja 2023 roku. Na zachętę przypominamy, że Smuggler zagrał w wersję demonstracyjną The Invincible jeszcze w 2022 roku i już wtedy dzielił się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Przy okazji tłumaczył, jakie klimaty panują na obcym świecie Regis III.


To, że Regis III nie jest nudną planetką, na jaką wygląda, a zaginięcie „Kondora” okazuje się nieprzypadkowe, to chyba żaden spoiler, prawda? Dzieją się tu naprawdę dziwne rzeczy… Ale Lem to nie King, u niego wszystko zostaje racjonalnie wytłumaczone, więc nie nastawiajcie się na jakieś horrorzaste wstawki.


Smuggler

Od siebie chciałbym dodać, że jeśli chcecie poczuć „to coś” i macie ochotę na to, żeby ciarki przeszły wam po plecach, to wystarczy odpalić sobie utwór z oficjalnej ścieżki dźwiękowej Niezwyciężonego.

Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy ma inny gust, ale na mnie powyższe „Music Preview” wywarło pozytywne wrażenie. Jeżeli zamiast tego wolicie zerknąć na jakiś zwiastun, to podrzucam jeszcze materiał wideo „Not Everything Everywhere Is For Us”.

Kto wie, może Stanisław Lem miał rację, a mieszkańcy Ziemi powinni wziąć pod uwagę taką ewentualność, że nie wszystko i nie wszędzie jest dla nas? Jeżeli nie mieliście okazji przeczytać książki „Niezwyciężony”, to do ewentualnej refleksji może was skłonić nadchodząca gra od Starward Industries.

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane