22.04.2024, 08:30Lektura na 2 minuty

Diablo: Blizzard też chce hitowy serial? „To zdecydowanie mogłoby się udać”

Rod Fergusson wypowiedział się na temat ewentualności stworzenia serialu w świecie Diablo.


Jakub „rajmund” Gańko

Blizzardowi marzy się ekranizacja Diablo od dobrych 20 lat i nie przestaje co jakiś czas czegoś na jej temat przebąkiwać. Najbliżej oficjalnego potwierdzenia był serial animowany Netfliksa, który podobno został już niemal przyklepany w 2018 roku. Dwa lata później wydawało się, że tytuł faktycznie trafił do produkcji, ale niestety słuch o nim zaginął, nawet w świecie niewiarygodnych plotek. Wszystko wskazuje więc na to, że obecnie nie trwają prace nad żadną ekranizacją Diablo. Ale...

Serwis Windows Central wziął ostatnio na spytki Roda Fergussona, który odpowiada w Blizzardzie za wszystko, co wiąże się z Panem Piekieł. Przedstawiciel Zamieci przyznał, że sam był zachwycony serialem „Cyberpunk: Edgerunners”, ale ostatnio w ogóle nie brakuje jego zdaniem udanych ekranizacji gier. A jeśli miałaby powstać również taka produkcja na podstawie Diablo...


Tak, zdecydowanie wydaje mi się, że to mogłoby się udać. To jedna z tych rzeczy, które uwielbiam w marce Diablo: ma bardzo łatwe do odniesienia elementy, bo w końcu to Wieczny Konflikt pomiędzy Wysokimi Niebiosami a Płonącymi Piekłami. Dobro kontra zło. To można by było bardzo dobrze przełożyć na taką produkcję. Chciałbym już dziś mieć coś, o czym mógłbym powiedzieć więcej... Ale jeśli chodzi o sam pomysł, to myślę, że zdecydowanie to mogłoby się udać.


Wypowiedź Fergussona ewidentnie sugeruje, że coś może się już znajdować na jakimś etapie rozmów, ale po plotkach sprzed sześciu lat nie robiłbym sobie większych nadziei, póki tym razem nie dostaniem żadnego oficjalnego zapewnienia. Jednak po sukcesie takich seriali jak „Castlevania” i „Arcane” czy aktorskie „The Last of Us”, a ostatnio „Fallout”, byłbym bardzo zdziwiony, gdyby Blizzard nie planował własnego serialu opartego na którejś ze swoich ponadczasowych marek.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1876

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze