18
14.07.2021, 12:50Lektura na 2 minuty

Diablo II: Resurrected – Blizzard wyciąga wnioski z alfa-testów i chwali się wprowadzanymi zmianami

Wszystko po to, by fani pierwowzoru sprzed dwóch dekad byli zadowoleni.


Witold Tłuchowski

Zeszłoroczne fiasko Warcrafta III: Reforged pokazało światu, jak nie należy odświeżać klasyki. Fani byli zszokowani nieporadnością Blizzarda i liczbą błędnych decyzji, jakie podjęto przed wydaniem gry. Mimo to, gdy ta sama firma zapowiedziała powrót Diablo II, znów zaczęliśmy skakać z radości – acz tym razem mamy ku temu dobre powody.

Przede wszystkim za grę odpowiada Vicarious Visions, które nieraz już udowadniało, że doskonale radzi sobie z legendami sprzed lat (THPS 1+2, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy). Zamieć wyciągnęła też wnioski z porażki Reforged i tym razem np. pierwowzór z 2000 wciąż będzie dostępny. Zresztą niedawne testy alfa uspokoiły chyba co bardziej sceptycznych fanów.

Właśnie do wspomnianej alfy odniósł się Blizzard w najnowszym wpisie na blogu. Firma postanowiła pokazać, w jaki sposób opinie i reakcje graczy wpłynęły na produkcję od czasu testów. Zmiany są subtelne i z pewnością nieostateczne, ale powinny zadowolic fanów – przykładowo metamorfozę przejdą mikstury:

Podobny proces przeszły i inne ikony. Przemianie uległy także niektóre efekty graficzne, np. Zamieć Czarodziejki. Sporo uwagi poświęcono prócz tego opcjom przystępności, dzięki czemu wybierzemy m.in., czy chcemy automatycznie zbierać złoto lub czy nazwy przedmiotów będą domyślnie wyświetlane. W grze pojawi się też tryb dużych czcionek, możliwość skalowania interfejsu (na PC) itp. itd. Skrzynia rozrośnie się do trzech zakładek (co zwiększy ilość dostępnych miejsc ze 100 do 300). Do Diablo zawita również opcjonalny zegar, a drobnych zmian doczeka się mapa.

Wszystko to (i „wiele więcej”, o czym przeczytacie TUTAJ) część z nas sprawdzi już w sierpniu, gdy osoby składające preordery zyskają dostęp do bety. Pozostali będą musieli zaczekać chwilkę dłużej, ale jeszcze latem ruszą otwarte testy produkcji na pecetach i konsolach.

Diablo II: Resurrected zawita na sklepowe półki 23 września na pecetach, Xboksie One, Xboksie Series X/S, Switchu, PS4 i PS5.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5497

Obserwujących11

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane