6
29.03.2022, 06:30Lektura na 2 minuty

Disney+ od czerwca w Polsce. Znamy ceny abonamentu

Disney+ oficjalnie potwierdził datę premiery usługi w Polsce. Poznaliśmy także polskie ceny subskrypcji.


Jakub „rajmund” Gańko

Jak wszyscy doskonale wiemy, Disneyowi nie spieszyło się z premierą swojej "odpowiedzi na Netfliksa" w Polsce. Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że najprawdopodobniej nastąpi to latem tego roku. Jak na razie wciąż oficjalnie byliśmy odcięci od takich produkcji, jak gwiezdnowojenne "The Mandalorian" i "Księga Boby Fetta" czy marvelowskie "WandaVision" i "Loki". Po ogłoszeniu daty premiery "Obi-Wana Kenobiego" wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie, czy Disney zdąży na nią z uruchomieniem usługi w Polsce. Dziś poznaliśmy odpowiedź.

I brzmi ona: nie - ale spóźnimy się tylko jakieś trzy tygodnie. Disney oficjalnie potwierdził, że jego usługa streamingowa trafi do Polski 14 czerwca. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że abonament wyceniono w naszym kraju na 28,99 zł miesięcznie. Istnieje także możliwość zapłacenia za cały rok z góry - w takim wariancie opłata wyniesie 289,90 zł.

Dla przypomnienia: oprócz produkcji związanych z markami Star Wars i Marvel, Disney+ zaoferuje nam także bogaty katalog animacji Pixara czy dokumentów National Geographic. Nie zabraknie również pełnometrażowych filmów przygotowanych przez studia 20th Century, FX czy Searchlight. Zresztą, wszyscy zdajemy sobie chyba sprawę, jak wiele cenionych tytułów i franczyz ma dziś w posiadaniu Disney, więc propozycji do oglądania prędko nam raczej nie zabraknie.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to usługa Disney+ zezwala na wyświetlanie treści na maksymalnie czterech urządzeniach jednocześnie, a w wybranych produkcjach udostępni funkcję IMAX Enhanced. W aplikacji można mieć założone do siedmiu profili.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów814

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane