22.05.2023, 18:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Doom od znanego twórcy filmów science fiction? Fani się rozmarzyli

Co gdyby Neill Blomkamp uraczył nas ekranizacją Dooma? Jego aktywność na Twitterze podsyciła spekulacje fanów.


Marcin Hołowacz

Neill Blomkamp to filmowiec, który moim skromnym zdaniem jest geniuszem gatunku science fiction. To twórca choćby dobrze znanego „Dystryktu 9”, ale warto pamiętać, że Blomkamp stoi również za bardzo ciekawym projektem w o nazwie Oats Studios.

Dawno, dawno temu, jeszcze w 2017 roku, na stronie Inverse pojawił się wywiad z Neillem Blomkampem wyjaśniającym swoją wizję alternatywnego tworzenia filmów. W skrócie, Oats Studios to niezależne studio, które postanowiło wyprodukować serię eksperymentalnych filmów krótkometrażowych.

Oats Studios
Oats Studios

Te małe arcydzieła zostały udostępnione w internecie za darmo, ponieważ Blomkamp chciał sprawdzić, które z nich najbardziej spodobają się ludziom i tym samym mają największe szanse na odniesienie sukcesu.

Taki proces weryfikacji mógł pozwolić na wytypowanie jednego pomysłu i zabranie się za bardziej kosztowną oraz czasochłonną produkcję pojedynczego, pełnometrażowego filmu. Niestety, ale z tego co udało mi się zaobserwować, pomysł ostatecznie nie wypalił, bo krótkie filmiki z Oats Studios przestały być produkowane i żaden z nich nie przemienił się w coś większego. Zanim przejdziemy dalej, gorąco polecam oficjalny kanał Oats Studios na YouTube, bo jest tam sporo dobrego.


Czy Neill Blomkamp zrobi film z uniwersum Dooma?

Dzisiaj Blomkamp zaskoczył wszystkich swoimi twittami z klasycznym Doomem w roli głównej. O co może chodzić? Czy filmowiec po prostu odpalił sobie starego FPS-a i zwyczajnie miał ochotę się tym podzielić? Przecież niemal każdy z nas od czasu do czasu pozwala sobie na takie powroty do przeszłości.

Oczywiście wśród wielu fanów spowodowało to ekscytację i muszę przyznać, że trudno mi się temu dziwić. Sam chętnie zobaczyłbym nawet jakiś krótkometrażowy filmik od Neilla Blomkampa, który za cel obrałby właśnie Dooma.

Aktualnie news jest jedynie snuciem domysłów, naciąganą plotką, która nie musi się przekładać na cokolwiek poważniejszego. Mam tego świadomość, ale musicie mi wybaczyć, bo chciałem podzielić się choćby samą namiastką szansy na to, że za jakiś czas zobaczymy Dooma zrobionego w stylu Blomkampa.

Na koniec ciekawostka! Neill Blomkamp reżyseruje film „Gran Turismo”, a my niedawno pisaliśmy o zwiastunie.

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane