4
27.12.2018, 13:01Lektura na 2 minuty

Doom: Odkurzacz zaprojektuje ci mapę

Haczyk jest taki, że musi to być Roomba.


deina

Postrach kotów i marzenie niejednej pani domu – automatyczny odkurzacz Roomba to inteligentny robot sprzątający, który w walce z kurzem posługuje się systemem czujników, dzięki którym rozpoznaje rodzaj powierzchni i uczy się rozkładów pomieszczeń, w których pracuje. Sprytne urządzenie zainspirowało programistę Richa Whitehouse’a do opracowania skryptu przeobrażającego „mapy sprzątania” tworzone przez Roombę w poziomy do klasycznego Dooma z 1993 roku.

Niezbędne do tego narzędzia koder udostępnił na swoim blogu: skrypt o wdzięcznej nazwie Doomba działa na bazie oprogramowania Noesis, również zaprojektowanego przez Whitehouse’a, a służącego podglądowi i konwersji „setek formatów modeli, zdjęć i animacji”. Skrypt gromadzi i przetwarza dane generowane przez system raportujący odkurzacza Roomba, importując je do Noesis, a następnie tworząc na ich bazie mapę poziomu.


DOOMBA: Przekształć mapy sprzątanych powierzchni odkurzacza Roomba w mapy Dooma!Whitehouse zaznacza, że skrypt był testowany jedynie na modelu Roomba 980, nie ma zatem stuprocentowej pewności, czy zadziała również na innych. Spróbować nie zawadzi, ponieważ – jak zaznacza twórca – chodzi tutaj przede wszystkim o kreatywną zabawę.


Mam nadzieję, że program dostarczy wam rozrywki, ja bawiłem się znakomicie. Niektórzy być może stwierdzą, iż przedsięwzięcie jest bezsensowne, ale głęboko wierzę, że Mroczny Pan usunie tych niedowiarków z powierzchni ziemi i uwięzi ich w piekielnym ogniu. Ich cierpienie przejdzie do historii!


Redaktor
deina
Wpisów59

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane