1
13.02.2024, 22:23Lektura na 2 minuty

Dragon's Dogma 2: Klatki na sekundę są odblokowane, limit 30 fps-ów to bujda

I koniec debaty, czy Dragon's Dogma 2 zostanie zablokowane na 30 fps-ach.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Od jakiegoś czasu po sieci krążą pogłoski, jakoby Dragon's Dogma 2 miało działać na konsolach ledwo w trzydziestu klatkach na sekundę. Potem pojawiły się następne, które rozciągały tę kwestię na pecety, doniesienia tak jednak głupie, że nie przeszły naszego sita i nie trafiły na stronę – miały m.in. literówkę w stronie „pefomance” i pochodziły z 4chana. Teraz sam Hideaki Itsuno nadzorujący prace nad grą w Capcomie przynosi dobre wieści.


Dragon's Dogma 2 z odblokowanym klatkażem

Wspomniany projektant wrzucił na swojego X/Twittera wpis, w którym potwierdza, że Dragon's Dogma 2 nie ma limitu klatek. Po zebraniu kilku dowodów m.in. z poprzednich filmików z rozgrywki i użyciu dedukcji stwierdzamy, że na konsolach raczej też.

Także fani zauważyli szybko, że pokrywa się to m.in. z ostatnimi filmikami z rozgrywki na PS5, gdzie klatki zdecydowanie latały w tę i we w tę, ale przekraczały 30. Pozostają jednak obawy, że gra nie dobije do stabilnych 60 i zamiast tego będzie się bujała w okolicach 40-50 fps-ów.

Wobec tego pozostaje nam tylko czekać. Zdaniem naszego redaktora Karola Laski, który miał okazję zobaczyć Dogmat przed czasem i nawet przejść kawałek, jest nawet na co.


DD2 zapowiada się [...] na poziomie gameplayowym na powtórkę z rozrywki, ale o nieco bardziej zniuansowanym eksploracyjnym zacięciu.


Karol Laska

Dragon's Dogma 2 ukaże się 22 marca 2024.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze