12.08.2022, 08:00Lektura na 2 minuty

Drake Hollow: CD Projekt Red wydawcą warzywnego survivalu

Drake Hollow wprowadzi świat warzyw pomiędzy Night City a Redanię i Temerię.


Jakub „rajmund” Gańko

W październiku zeszłego roku CD Projekt Red przejął bostońskie studio The Molasses Flood. Jak wiemy z prezentacji wyników finansowych za poprzedni rok, ekipa ma obecnie opracowywać nową produkcję związaną z jedną z franczyz Redów: czyli albo z Cyberpunkiem 2077, albo z Wiedźminem. Warszawiacy jednak nie zapomnieli o dotychczasowym dorobku bostończyków, co widać na przykładzie Drake Hollow.

To specyficzne połączenie survivalu z przygodówką, osadzone w Cienistej Krainie zamieszkałej przez warzywny lud Manderków, zostało wydane dwa lata temu przez Curve Games. Teraz jednak na Steamie znalazła się informacja, że wydawcą gry jest CD Projekt Red. Sprawę postanowił wyjaśnić Mateusz Witczak z serwisu Polskigamedev.pl (i znany wam zapewne z papierowego CD-Action).

Oto odpowiedź, którą otrzymał od CD Projektu:


Studio The Molasses Flood od 2021 roku należy do Grupy CD PROJEKT. W związku z tym naturalnym jest dla nas, aby to CD PROJEKT RED pełniło rolę wydawcy dla gier bostońskiego dewelopera.


Marta Piwońska, PR Project Manager CD Projekt Red

Niestety, nie dowiadujemy się z tej wypowiedzi, czy Redzi mają w planach większą działalność wydawniczą w stosunku do nieswoich gier (jak np. 11 bit studios), ani czy w przyszłości przejmą także prawa wydawnicze do najsłynniejszej gry The Molasses Flood, The Flame in the Flood.

Natomiast gdybyście byli zainteresowani sprawdzeniem Drake Hollow, to gra jest obecnie przeceniona na Steamie. Dostępne jest także wydanie na konsole Xbox One.

A skoro już mowa o warzywach, to nie byłbym sobą, gdybym nie podzielił się z wami moim ostatnim odkryciem muzycznym po Off Festivalu w postaci projektu Franek Warzywa. Na soundtrack do grania w Drake Hollow będzie w sam raz.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1818

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze