6
14.01.2022, 21:18Lektura na 2 minuty

Dying Light 2: Wsparcie jeszcze przez pięć lat po premierze

Nowe lokacje, questy, wydarzenia i co nieco o portach na starszą generację konsol.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Premiera Dying Light 2 zbliża się wielkimi krokami. Już 4 lutego każdy będzie mógł zagrać w kolejny po Cyberpunku 2077 growy towar eksportowy Polski, który zapowiada się na… nieznaczne usprawnienie tego, co już i tak było potężną zaletą „jedynki” – eksploracji, walki, parkouru.

I tak jak pierwsza część Gasnącego światła otrzymała po premierze wiele dodatków: nowe bronie, świeży przeciwnicy, kreatywne skórki tryb Be the Zombie, eventy, wsparcie dla modów, fabularne questy; w tym samodzielny dodatek The Following z dodanym pojazdem. Treści co niemiara, zatem rodzi się pytanie, czy „dwójka” doczeka się takiego samego traktowania.

Co (absolutnie nie)zaskakujące, sequel także będzie aktywnie wspierany po premierze. Rzecz jasna musimy na razie wziąć za pewnik jedynie zdawkowe „nowe historie, lokacje, eventy w świecie gry i inne fajne rzeczy, które kochamy”.

Warto przy okazji wspomnieć o ostatnim odcinku programu „Dying 2 Know” – tworzonym przez Techland promocyjnym pokazie nowych ogłoszeń i wszelakiego rodzaju sneak peeków. Szósty epizod wziął na tapet rozstrzygnięcie konkursu na dyinglightowe prace fanów; fragment rozgrywki w co-opie (czteroosobowym, tak jak w pierwszej części); zbiór chwalących cytatów z różnych recenzji; wywiady z developerami; krótkie przypomnienie o postaci Rosario Dawson, Lewan; nowy mini-trailer oraz… pokazówkę konsolowych portów.

Twórcy zaprezentowali gameplaye z wersji na PlayStation 4, Xbox One X, PlayStation 5 oraz na Xbox Series X. Każdy port pokazano w formie montażu paru króciutkich wstawek, więc choć stara generacja nadal imponuje grafiką i stabilnością, radzimy poczekać na konkretniejsze opinie… albo przeczytać cytat z Ninho, który po zobaczeniu „Dying 2 Know” przyznał w redakcji, że:


Na preview evencie gra nie wyglądała tak ładnie, ani nie chodziła tak płynnie na PS4, jak na oficjalnej zajawce. Zdarzały się spadki klatek poniżej 30, ale całość, udostępniona podczas eventy, była w pełni grywalna.


Dying Light 2: Stay Human trafi 4 lutego na PC, PS4, PS5, Xboksa One, Xboksa Series X/S i Nintendo Switcha (za sprawą technologii grania w chmurze).

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję rzeczy na kanale swoim, na CD-Actionowym z kolei rosomaczę, no i czasem potłumaczę (w którą stronę dotrzeć do wielickiej Kopalni Soli). Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów64

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane