9
14.07.2023, 08:15Lektura na 2 minuty
Wideo

EA Sports FC 24: Oficjalny gameplay, data premiery i wymagania

Fani gier o piłce nożnej mają powody do radości. Zobaczcie gameplay z EA Sports FC 24

Electronic Arts pokazało już pierwszy trailer i okładkę gry, jednak więcej informacji mieliśmy dostać w zapowiedzianym materiale z gameplayem, który właśnie trafił do sieci! Pamiętajcie, że to nie FIFA, bo teraz chodzi już o EA Sports FC 24 z premierą zaplanowaną na 29 września 2023 roku. Przy okazji warto dodać, iż edycja Ultimate ma być dostępna wcześniej, bo już 22 września.

Wersje EA
Sports FC 24
Wersje EA Sports FC 24

Technologia HyperMotionV będzie dostępna tylko na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S. O co konkretnie chodzi? Otóż HyperMotionV korzysta z danych wolumetrycznych z ponad 180 topowych meczów, a wszystko w celu odtworzenia realistycznych ruchów zawodniczek i zawodników.

Ponadto EA Sports FC 24 wykorzystuje ulepszony silnik Frostbite, a gracze będą mogli nacieszyć oczy bardzo realistycznymi modelami piłkarzy, oferowanymi przez technologię SAPIEN. Z kolei system PlayStyles ma się wznieść ponad ocenę ogólną sportowców i wnieść więcej życia w ich umiejętności na boisku. Twórcy zapewniają, że każdy styl gry wpływa na rozgrywkę, a zawodnicy wyglądają i zachowują się w naprawdę realistyczny sposób.

EA
Sports FC 24
EA Sports FC 24

Z oficjalnych informacji można jeszcze wyczytać, iż Ultimate Team łączy obie połówki The World’s Game, więc na jedno boisko wyjdą bohaterowie piłki męskiej i kobiecej, co z kolei ma zwiększyć możliwości w zakresie budowania jedenastki marzeń.

Gra trafi na PC, PS4, PS5, Xboksy One, Xboksy Series X/S, a także Nintendo Switcha. Na Steamie można zapoznać się m.in. z minimalnymi wymaganiami dla EA Sports FC 24, które są następujące:

  • System operacyjny: Windows 10 - 64-Bit
  • Procesor: Intel Core i5-6600K @ 3.50GHz lub AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHZ
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB lub AMD Radeon RX 570 4GB
  • DirectX 12
  • 100 GB przestrzeni na dysku

Wiele osób pewnie ucieszy wersja na przenośnego Switcha, która pozwoli na uczestniczenie w meczach z dowolnego miejsca. W związku z tym podrzucam jeszcze jeden materiał wideo.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze