1
6.04.2023, 16:58Lektura na 2 minuty

EA Sports FC: Pierwsze informacje o następcy serii FIFA

EA podzieliło się pierwszymi szczegółami na temat kolejnych odsłon swojej futbolowej serii, a także pokazało nowe logo.

Po 30 latach współpracy, Electronic Arts nie zdecydowało się przedłużać licencji na korzystanie z nazwy, więc ostatnią grą z serii FIFA będzie FIFA 23. Kolejna odsłona piłkarskiej marki będzie nazywać się EA Sports FC. Poinformowano właśnie, że latem bieżącego roku dowiemy się więcej na jej temat, a „nowa, niezależna platforma przyniesie wyjątkowe możliwości, by wprowadzić innowacje i udoskonalać to, co firma już stworzyła”. Zobaczyliśmy także nowe logo EA SPORTS FC – odświeżona tożsamość marki, jak twierdzi samo EA, jest inspirowana elementem kojarzonym z wirtualnym futbolem od 30 lat, czyli… nie, nie kołem. Trójkątem.

Na ten moment EA zebrało ponad 300 licencjonowanych partnerów ze świata piłki nożnej, a liczba ta podobno cały czas wzrasta. Wszystko to, co znamy z serii FIFA – imponująca ilość licencji na 19 tysięcy piłkarzy, ponad 100 stadionów, 700 drużyn i 30 lig znajdzie się także w EA Sports FC, w tym najbardziej znane ligi, takie jak Premier League, La Liga, Bundesliga oraz inne, o których więcej dowiemy się w nadchodzących miesiącach.

Platforma ma połączyć graczy na wszystkich platformach i być konkurencją dla powstającej w federacji kierowanej przez Gianniego Infanito gry FIFA 25, a więcej informacji na jej temat dostaniemy już w lipcu bieżącego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1011

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze