11.02.2024, 16:20Lektura na 2 minuty

Elden Ring: Trwają „ciężkie prace” nad DLC, ale daty premiery wciąż brak

From Software daje znak życia i mówi na temat Shadow of the Erdtree. Zachowawczy znak życia...


Stanisław „Wokulski” Falenta

DLC do Elden Ringa każe nam na siebie długo czekać. Konkretów brak, stąd gracze ekscytują się każdą oznaką życia, w tym aktualizacją parametrów hitu From Software na SteamDB... Mieliśmy też ciekawą plotkę, że premiera czeka nas 25 lutego 2024. Wina to samego From, które upubliczniło zbyt wcześnie współpracę z producentem kontrolerów Thrustmaster.

Teraz firma daje oficjalny znak życia. Zaskoczeń brak, ale warto to odnotować z kronikarskiego obowiązku...


DLC? Powstaje. Data? Nieznana

Spółka matka From Software, Kadokawa, opublikowała właśnie wyniki finansowe. I jak zauważył portal Eurogamer, znajduje się w nich wzmianka o „DLC do Elden Ring”. Postanowiono zapytać firmę, co z tym fantem i kiedy się ukaże. W odpowiedzi padł truizm:


Obecnie ciężko pracujemy nad rozwojem DLC do Elden Ring, ale w tej chwili nie ogłosiliśmy daty premiery.


Co ciekawe, firma ma politykę, według której nie upublicznia wyników sprzedażowych dla pojedynczych tytułów. Jeden z pytających nie był w stanie przez to dowiedzieć się, jak dokładnie poradziło sobie Armored Core 6. Wiemy natomiast z innego slajdu, że sprzedaż była większa, niż oczekiwano.

Kadokawa stwierdza także, że trwają prace nad tym, aby From Software lepiej zapewniało długowieczność swoim tytułom. Efektem tego ma być m.in. wspomniane DLC. Na szczęście gorące ostatnio dwa słowa gra-usługa nie padają.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze