12.03.2024, 12:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Elden Ring z odtworzonym alternatywnym rozpoczęciem gry

Dataminer odkrył, że przygoda naszego Zmatowieńca w Elden Ringu miała rozpoczynać się zupełnie inaczej.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Większość z was zapewne wie, jak rozpoczyna się Elden Ring: po przegranej walce z Pozszywanym Potomkiem w Kaplicy Oczekiwania, Melina i Struga odnajdują nas na Opuszczonym Cmentarzysku, a my możemy spokojnie rozpocząć tutorial. Co ciekawe, jeden z najsłynniejszych „soulsowych” dataminterów, Sekiro Dubi, dokopał się do pewnej ciekawostki w plikach gry dotyczącej początkowej sekwencji. 

Nasz Zmatowieniec miał pierwotnie zostać odnaleziony na plaży przy Nadmorskich Ruinach. Miałoby to zdecydowanie więcej sensu, ponieważ drzwi do cmentarza są zamknięte, a pojawienie się Meliny i Strugi w zalanej jaskini, z której łatwo przedostać się do Pogrobna, można łatwiej wytłumaczyć. 

Sekiro Dubi zauważył, że nazwy przerywników pochodzą od map. Opuszczone Cmentarzysko to M18_00, a cutscenka z Meliną i Strugą s60_43. Naprawdę sporo pracy i kombinowania potrzebne było do ogarnięcia, że w przedpremierowych testach sieciowych znajdował się jeszcze jeden plik, M60_43_35_00, który posiadał wiadomość o wyłączonym punkcie wskrzeszenia na starcie rozgrywki. Tym punktem są właśnie Nadmorskie Ruiny.

Zmiany wynikały najprawdopodobniej z łatwiejszego zorientowania się w rozgrywce dla świeżych graczy. Opuszczone Cmentarzysko bardzo dobrze sprawdza się jako tutorial i krótkie wprowadzenie do Ziem Pomiędzy, a otwarcie drzwi i zobaczenie Złotego Drzewa po raz pierwszy wywołuje zdecydowanie większy efekt „wow”. 

Już 21 czerwca tego roku będziemy mogli zagrać w Shadow of the Erdtree, którego zwiastun, jak to zwykle bywa w produkcjach FromSoftware, nie ujawnił za wiele, ale kopniaki z powietrza są raczej warte tych 169 złotych. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów393

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze