11
21.02.2024, 14:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Elden Ring: Dodatek Shadow of the Erdtree na pierwszym zwiastunie

Elden Ring dwa lata po premierze w końcu dostał oficjalny zwiastun pierwszego dodatku – Shadow of the Erdtree.


Michał Gąsior

Dotychczas trudno było o jakiekolwiek informacje odnośnie do Shadow of the Erdtree. Przez kolejne dwa lata od premiery Elden Ringa brakowało bardziej szczegółowych wieści niż to, że w ogóle istnieje oraz że twórcy „ciężko nad nim pracują” . Niemniej zniecierpliwieni fani mogą już teraz nasycić swoją ciekawość, oglądając pierwszy oficjalny trailer do dodatku.

W typowym dla FromSoftwarte, tajemniczym trailerze nie ma mowy o wielu szczegółach odnośnie do fabuły. Tyle wiemy, że kręci się wokół wyznawców Złotego Drzewa. Pokazane zostały za to urywki z kilku walk z bossami. Zobaczyliśmy także kilka efektownych ruchów naszego bohatera (w tym widowiskowe kopniaki w powietrzu czy szybkostrzelną kuszę).

Elden Ring: Shadow of the Erdtree wyjdzie 21 czerwca na PC, PS4, PS5 oraz Xboksach One i Series X/S.  Sam dodatek kosztuje 169 zł na Steamie, zaś wraz z podstawową wersją gry kosztuje 329 zł. Pokrywa się to z informacjami Billbil-kuna, który notabene przewidywał, że 21 czerwca ukaże się edycja GOTY gry z dodatkiem (co mogło sugerować datę premiery samego dodatku, lecz nie musiało) i pisał, że podstawka wraz z dodatkiem kosztować będzie 80 dolarów.

W zwiastunie pokazano także, jak wyglądać będzie najdroższa edycja kolekcjonerska gry. Elden Ring: Shadow of the Erdtree Collector’s Edition będzie zawierać kod do dodatku, statuetkę Messmera Palownika (wys. 46 cm), 40-stronicowy drukowany artbook oraz cyfrową ścieżkę dźwiękową. Dodatkowo będzie można nabyć fizyczną, pudełkową wersję Elden Ringa wraz z dodatkiem na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X. Dostępny będzie też przedmiot kolekcjonerski w postaci hełmu Messmera Palownika (dostępny do kupienia osobno tylko bezpośrednio w sklepie Bandai Namco).

Elden Ring
Elden Ring Shadow of the Erdtree Collector’s Edition


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów151

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze