23
2.02.2016, 07:32Lektura na 1 minutę

Electronic Arts vs Ubisoft - Wojna o znak handlowy

Giganci poprztykali się o... jedno słowo.


Mateusz Witczak

Wszystko zaczęło się od próby zarejestrowania w amerykańskim urzędzie patentowym słowa "Ghost", podjętej w marcu ubiegłego roku przez Elektroników. Ma to sens, bo pod kuratelą EA działa studio Ghost Games, developerzy ostatniego Need for Speeda, wydawca pisał też w uzasadnieniu wniosku o chęci "stworzenia sieciowej gry".

Szkopuł w tym, że Ubisoft jest właścicielem marki Ghost Recon (której kolejna odsłona, Wildlands, została zapowiedziana podczas ubiegłorocznych E3). Francuski gigant wniósł do urzędu swoje wątpliwości (zresztą 29 stycznia, w ostatnim dniu, kiedy mógł to zrobić), argumentując je "używaniem marki Ghost Recon od 2001 roku" oraz - jako że nazwy marek są "niemal identyczne" - możliwością zaistnienia "pomyłek, błędów lub oszustwa".

Elektronicy mają trochę czasu na odpowiedź (ta musi wpłynąć do 9 marca), ale kto wie, czy nie skończy się kolejną "wojną na górze"?

Przypomnijmy, że problemy z urzędem patentowym miało w ostatnich tygodniach także Sony, które próbowało (i próbuje!) zarejestrować znak handlowy "Let's Play".

Redaktor
Mateusz Witczak

Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3457

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze