6
30.01.2024, 13:15Lektura na 2 minuty

Enshrouded nowym hitem na Steamie?

Początek 2024 roku rozpieszcza fanów survivali – najpierw Palword, a teraz Enshrouded. Co ciekawe, obie gry mogą pochwalić się pokaźną bazą użytkowników.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Czym w ogóle jest Enshrouded? To wydany 24 stycznia w formie wczesnego dostępu survival w otwartym świecie, za który odpowiedzialne jest studio Keen Games, posiadające w swoim portfolio jedną grę – Portal Games.


Enshrouded triumfuje

Świat Enshrouded złożony jest z wokseli, a twórcy zapewniają przy tym, że w ich produkcji został zaimplementowany system walki rodem z najlepszych gier RPG. Jak przystało na survival, nie zabrakło także elementów wytwarzania oraz budowania bazy.

Zdaje się przy tym, że Enshrouded przypadło do gustu graczom, jako że obecnie omawiany tytuł może poszczycić się na Steamie średnią ocen sięgającą 84% (z 14 408 głosów), co jest naprawdę niezłym wynikiem jak na grę wypuszczoną tydzień temu we wczesnym dostępie.

Twórcy nie mają także co narzekać na brak zainteresowania swoją produkcją. W szczytowym momencie w Enshrouded na Steamie zagrywało się 160 405 osób, a w momencie pisania newsa świat Embervale przemierza 68 566 graczy. Dzieło Keen Games cieszy się także popularnością na Twitchu, a transmisje z rozgrywki ogląda przeszło 25 000 widzów.

Jakby tego było mało, twórcy pochwalili się, że ich produkcja dotarła do miliona graczy w ciągu zaledwie czterech dni.

Zapowiedzieli przy tym, że premiera Enshrouded to dopiero początek, a najbliższe miesiące przyniosą wiele poprawek, usprawnień oraz nowej zawartości.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów791

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze