27.03.2024, 10:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Enshrouded: Pierwsza duża aktualizacja trafiła do gry

Studio Keen Games zaserwowało fanom Enshrouded dużą aktualizację, która wprowadza do gry nowe lokacje, przedmioty, przeciwników i wiele, wiele więcej.


Adam Kołodziejczyk

Developerzy ze studia Keen Games opublikowali niedawno mapę rozwoju Enshrouded, pod którą mogliśmy przeczytać, że pierwsza duża aktualizacja trafi do gry w tym miesiącu. Twórcy dotrzymali tej obietnicy, a w ich dziele pojawiło się całe mnóstwo nowości oferujących zarówno ważne zmiany w rozgrywce, jak i zupełnie nową zawartość.

Aktualizacja wprowadza przede wszystkim nowe lokacje, czyli Hollow Halls. Są to podziemia, w których spotkamy się z dużym wzrostem poziomu trudności i choć twórcy przekonują, że da się przez nie przedrzeć w pojedynkę, to zalecają zwiedzanie ich w kooperacji. W Hollow Halls znajdziemy także zupełnie nowych przeciwników, a oczyszczenie podziemi wiązać się będzie z wyjątkowymi nagrodami.

Dodatkowo w grze pojawiła się możliwość tworzenia nowych elementów budynków, wśród których znajdziemy chociażby okrągłe drzwi, tak więc jeśli chcielibyście zbudować w Enshrouded norę Hobbita, to jak najbardziej możecie to teraz zrobić. Dzięki nowej opcji siadania na krzesłach, będziecie też w stanie od razu zrelaksować się w takim przytulnym domostwie.

Warto także wspomnieć o tym, że twórcy dodali do gry nowe bronie, schematy czy zadania.

Obok wszystkich tych nowości w produkcji pojawiło się również sporo usprawnień quality of life, jak na przykład prostsze dzielenie przedmiotów w ekwipunku, łatwiejsze wyszukiwanie serwerów czy możliwość wskazywania innym graczom konkretnej lokacji na mapie. Twórcy uporali się także z całym mnóstwem błędów i poprawili przy tym optymalizację, tak więc jeśli mieliście problem z płynnym działaniem gry, to być może powinniście dać Enshrouded jeszcze jedną szansę.

Jeśli chcecie zapoznać się ze wszystkimi nowościami, jakie trafiły do dzieła Keen Games, to znajdziecie je TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów185

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze