1
24.08.2023, 15:00Lektura na 2 minuty

Epic Games Store: Kolejna gra do odebrania za darmo

Były prehistoryczne ptaki i słowiańskie monstra, a teraz przyszedł czas na kosmiczną pustynię.

Kolejny czwartek zapukał do naszych kalendarzy, a więc i kolejne dwie darmowe gry powinny pojawić się na Epic Games Store. Ale czy na pewno? W zakładce widnieje tylko jedna produkcja. Czy to błąd launchera? Niestety nie. „Wszystko ma swój czas”, śpiewał zespół Perfect, „Skończyło się Eldorado!”, mówił jeden z mieszkańców wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4. Epic Games przez ostatni miesiąc rozpieszczało nas darmowymi duetami, jednak teraz bogowie okazali się mniej łaskawi i zrzucili nam tylko jeden dar. W tym tygodniu opuszczamy Ziemię i przenosimy się na piaszczystą Kharak.


Homeworld: Deserts of Kharak

Za tę strategię czasu rzeczywistego odpowiada kanadyjskie studio Blackbird Interactive, dla którego była to debiutancka produkcja. Gra stanowi prequel kultowego RTS-a Homeworld z 1999 roku. Tam ścieraliśmy się w przestrzeni kosmicznej, a w przypadku Deserts of Kharak naszą (nomen omen) piaskownią jest tytułowa planeta. Przybywamy tam w celu zbadania tajemniczej anomalii w głębi pustyni, a jak można się domyślić, ekspedycja naukowa bardzo szybko zmienia się w walkę o przetrwanie. Do naszej dyspozycji zostaje oddany cały arsenał broni, pojazdów i jednostek, dzięki którym będziemy odpierać kolejne fale najeźdźców. Gra posiada również tryb multiplayer, więc jeśli dla kogoś potyczki z AI to za mało, to zawsze można wskoczyć do gry wieloosobowej i wspinać się w rankingowej tabeli.

Produkcję Blackbird Interactive możecie odebrać na Epic Games Store do 31 sierpnia do godz. 17.00.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów89

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze