37
13.05.2020, 18:37Lektura na 1 minutę

Epic prezentuje możliwości Unreal Engine 5 na PlayStation 5 – robi to spore wrażenie [WIDEO]

Nowa generacja będzie wyglądać świetnie. Tak przynajmniej obiecuje poniższe wideo.


Witold Tłuchowski

Sony i Microsoft zasypiają gruszki w popiele, nie pokazując nam możliwości swoich nowych konsol. Do premiery niby jeszcze ok. pół roku, ale żadna z firm nie garnie się przesadnie, aby zademonstrować pełnię możliwości nadchodzącej generacji. Na to poczekamy do czerwca (PlayStation) i lipca (Xbox).

Dość niespodziewana okazała się więc dzisiejsza prezentacja Epic Games w ramach Summer of Gaming. Prowadzony przez Geoffa Keighleya pokaz zaspokoił zapewne wszystkich oczekujących po nadchodzących konsolach nowej jakości grafiki – prezentowany materiał pochodził bowiem z ogrywanego na PlayStation 5 dema Unreal Engine 5 zatytułowanego Lumen in the Land of Nanite. Pokazuje ono możliwości silnika, który developerom zostanie udostępniony na początku 2021.

Nazwa dema nie jest przypadkiem: prezentowane są w nim technologie Nanite (odpowiedzialna za geometrię obiektów) i Lumen (system oświetlenia). Oczywiście, gry na PS5 i Xboksie Series X nie będą tak wyglądać (przynajmniej na początku generacji), ale dobrze wiedzieć, jakimi możliwościami dysponują te konsole.


Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze