1
4.03.2024, 16:30Lektura na 2 minuty

Final Fantasy VII Rebirth: Aktualizacja poprawiająca tryb wydajności już w drodze

Tryb wydajności w Final Fantasy VII Rebirth zostanie usprawniony. Najnowsza aktualizacja ma naprawić problem ze zbyt niską jakością grafiki.

Niewątpliwie jeszcze przed swoją premierą Final Fantasy VII Rebirth zapowiadało się na jeden z niekwestionowanych hitów tego roku. Potwierdziły to również pierwsze recenzje, w tym także Rajmunda, który choć ostatecznie dał grze notę 9, to zastanawiał się nad przyznaniem najwyższej możliwej oceny. Rozpływanie się nad produkcją Square Enix nie oznacza jednak, że tytuł wystrzegł się problemów, bo takowych możemy się doszukać na przykład w trybie wydajności, który mocno wpływa na jakość grafiki.

Oczywiście naturalnym jest, że w przypadku grania w tym trybie nie uświadczymy takich fajerwerków graficznych, jak w trybie jakości. Problemem jest jednak to, że w dziele Square Enix tryb wydajności zbyt mocno obniża poziom wizualiów, powodując brzydkie rozmazanie obrazu. W rozmowie z serwisem One More Game reżyser Final Fantasy VII Rebirth, Naoki Hamaguchi, odniósł się do tego problemu i zapewnił, że w grze wkrótce pojawi się aktualizacja, która upiększy grafikę oferowaną w trybie wydajności.


Otrzymaliśmy wiele pytań na temat tego, czy grafika w trybie wydajności zostanie poprawiona. Słyszymy was i obecnie pracujemy nad aktualizacją, która poprawi ten aspekt. Sądzę, że data jej wydania jest niedaleko.


Choć Hamaguchi nie zdradził zbyt wiele co do tego, czego dokładnie możemy się spodziewać po aktualizacji, to przekazał, że poprawi ona również system oświetlenia, który momentami powoduje, że możemy przestraszyć się wyglądu niektórych postaci.


Słyszeliśmy od graczy, że w niektórych sytuacjach oświetlenie twarzy sprawia, że cienie postaci wyglądają naprawdę przerażająco. Jest to więc jeden z elementów aktualizacji, nad jakimi pracujemy.


Jak wspomniałem na początku, te problemy zupełnie nie przeszkadzają Final Fantasy VII Rebirth w zbieraniu wyśmienitych ocen zarówno od recenzentów, jak i od samych graczy. Na Metacriticu gra otrzymuje noty na poziomie 90 punktów i można przypuszczać, że ten trend raczej się nie zmieni, zwłaszcza jeśli twórcy będą na bieżąco reagować na zgłaszane przez graczy problemy, co wydaje się, że właśnie czynią.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów183

Obserwujących2
Final Fantasy VII Rebirth
Ocena redakcji
9
Ocena użytkowników
-
Platformy
PS5
Gatunek
jRPG
Producent
Square Enix
Final Fantasy VII Rebirth

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze