6.07.2022, 16:15Lektura na 2 minuty

Forspoken: Premiera dopiero w przyszłym roku

Magiczna Athia wciągnie nas ze sporym opóźnieniem – Forspoken dostało nową datę premiery.


Samuel Goldman

Zapowiedziane przed dwoma laty (jako Project Athia) Forspoken znowu ma problemy. Gra początkowo miała ukazać się wiosną tego roku, ale premiera została opóźniona aż do października. Właśnie opublikowano kolejne oświadczenie, w którym odpowiedzialne za grę studio Luminous Production informuje o ponownej obsuwie – tym razem aż do 24 stycznia 2023.

Skąd ten ruch? Trudno powiedzieć. W oświadczeniu mowa o „dyskusji z kluczowymi partnerami” oraz „podjęciu strategicznej decyzji”, co zdaniem niektórych może mieć związek z ogłoszoną właśnie datą wydania God of War Ragnarok. Dobra wiadomość jest taka, że jeszcze tego lata dostaniemy więcej informacji na temat Forspoken. Jeśli już teraz wszystkie elementy tytułu zostały ukończone, to kolejne sześć miesięcy na dopieszczanie go pozwalają wierzyć, że dostaniemy dobrą, dopracowaną grę.

I zaskakująco świeżą – Forspoken pozwoli nam wcielić się w niejaką Frey Holland, która w tajemniczych okolicznościach trafi z współczesnego Nowego Jorku do Athii. Kraina nękana jest przez zarazę, na którą bohaterka będzie odporna, a naszą główną bronią w starciach z przeciwnikami stanie się widowiskowa magia. Forspoken jest szybkie i efektowne, a zdolności Frey opakowane są w tak śliczne efekty, że chciałbym w to zagrać jak najszybciej.

Gra ukaże się na pecetach (czyli zagram!) oraz na PS 5 – z dwuletnią wyłącznością dla konsoli Sony.

Redaktor
Samuel Goldman

Człowiek (?) o co najmniej dwóch twarzach, PC Master Race z lenistwa, bo ciągle kiepsko idzie mi granie na padzie. Moja supermoc to nieprzyzwoicie duża wiedza na temat pewnej serii gier z akronimem w tytule, a supersłabość to liczne próby przejścia soulsów na klawiaturze. I koty. I dobre jedzenie. I dużo nieskończonych gier z wczesnego dostępu. I stare erpegi. I kawa. I...

Profil
Wpisów166

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane