12.05.2022, 08:30Lektura na 2 minuty

Fortnite: Oszust musi zapłacić odszkodowanie Epicowi za sprzedaż cheatów

Epic Games wygrało sprawę w sądzie związaną z cheaterem w Fortnite. Musi zapłacić twórcom odszkodowanie, a Epic przekaże je na szpitale dziecięce.


Patryk „Delighter” Żelazny

Walka z cheaterami to prawdziwa bolączka wszystkich developerów, którzy zdecydowali się stworzyć tryb multiplayer w swoich produkcjach. Dużo się o tym słyszy w przypadku Call of Duty, gdzie Activision wykazuje się niemałą kreatywnością, niestety, na razie z marnym skutkiem. Nie jest to też pierwsza sytuacja, kiedy twórcy usiłowali rozwiązać sprawę drogą prawną. W zeszłym roku nawet zrobił to Riot Games w sprawie cheatów do Valoranta i Destiny 2.

Epic również podjął taką próbę – jak się okazało, z pozytywnym skutkiem, ponieważ jak donosi Kotaku, udało się wygrać. Sytuacja dla oszusta – a raczej sprzedającego oszustwa – stała się, delikatnie mówiąc, nieciekawa. Jest w tym momencie nie tylko zobligowany do zamknięcia swojego sklepu (co jest dość oczywiste), trwałego „unieszkodliwienia” cheatów, ale do tego musi zapłacić developerom odszkodowanie. Warto dodać, że sąd zadecydował również o zamrożeniu jego aktyw o łącznej wartości około 182 tysięcy dolarów australijskich.


Sprzedaż zhakowanych kont i samych cheatów nie tylko naraża na ujawnienie informacji graczy, lecz również rujnuje wrażenia z rozgrywki tym grającym uczciwie. Traktujemy nielegalną sprzedaż tych przedmiotów poważnie i będziemy wykorzystywać wszystkie możliwe opcje, aby nasze gry dostarczały rozrywkę, pozostały uczciwe i nie dopuścimy do sytuacji, aby stały się pay-to-win.


Epic Games<br>

Cheater dodatkowo zmuszony jest do usunięcia swoich kont na YouTubie i TikToku, które reklamował. Epic nie ujawnił, jak wysokie odszkodowanie oszust musi zapłacić, lecz wiemy, że całość zostanie przekazana na Child's Play – w skrócie: charytatywną organizację z branży gier, której celem jest poprawa życia młodzieży w szpitalach dziecięcych na całym świecie.

Despotakis, znany także pod nickiem BlazeFN, wydał publiczne oświadczenie po całym zajściu.


Chciałbym przeprosić społeczność Fortnite'a. To, co zrobiłem, było nielegalne i dało graczom nieuczciwą przewagę nad tymi, którzy grają zgodnie z zasadami. Nigdy więcej tego nie zrobię. Proszę nie kontaktować się ze mną w sprawie kupna cheatów lub ładowania* kont.


*Oszust nie zajmował się wyłącznie sprzedażą aimbota, ale „ładował” też konta graczy wirtualną walutą i skórkami.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów327

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane