1
14.01.2022, 14:02Lektura na 2 minuty

Epic ogrywa Apple. Fortnite wraca na iOS-a dzięki Nvidii

Jakiś czas temu Fortnite zniknął ze smartfonów Apple, a spór firmy z Epic Games trwał w sądzie ponad rok. Pomimo tego gra wraca na system iOS dzięki streamingowi.


Patryk „Delighter” Żelazny

Sądowa batalia Epica z Apple'em przyciągnęła uwagę całej branży, ponieważ jej konsekwencje mogły zaważyć o losie mobilnego rynku. Wyrok nie usatysfakcjonował żadnej ze strony, ale walka wciąż trwa.

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów, jego ponowne pojawienie się na urządzeniach z iOS-em byłoby więc istotnym wydarzeniem. Apple nie pozwoliło na powrót gry do swojego sklepu (do czasu rozpatrzenia przez sąd apelacji firmy), jednak dzięki zewnętrznej pomocy Epic może dopiąć swego. Dzięki streamingowi Nvidii produkcja dostępna będzie bowiem również na urządzeniach z logiem nagryzionego jabłka.

Zamknięta beta ruszy w przyszłym tygodniu, ale rejestracja jest otwarta dla wszystkich członków GeForce Now już od dzisiaj. Użytkownicy iOS będą mogli zagrać poprzez Safari, a korzystający z Androida w aplikacji GeForce NOW.


Wraz ze wspaniałym zespołem Epic Games pracowaliśmy nad udostępnieniem wspierającej dotyk wersji Fortnite'a na urządzenia mobilne dostarczanej za pośrednictwem chmury. Podczas gdy gry na PC z biblioteki GeForce Now najlepiej sprawdzają się na urządzeniach mobilnych z gamepadem, wprowadzenie sterowania dotykowego stworzonego przez zespół GeForce Now oferuje graczom więcej opcji zabawy, począwszy od Fortnite'a.


Fortnite to zresztą dopiero początek, według tego, co Nvidia napisała na oficjalnej stronie. Zdaniem firmy streaming gier na urządzenia mobilne to idealna okazja dla wydawców, żeby pozwolić większej liczbie użytkowników zagrać w ich tytuły.

Do tego Nvidia ogłosiła, że wciąż pracuje z wydawcami, żeby skłonić ich do dodawania w swoich grach sterowania wspierającego dotyk, wskutek czego coraz więcej gier pojawiających się na PC mogłoby również być dostępnych na smartfonach.


Współpracujemy z dodatkowymi wydawcami, żeby dodali więcej gier wspierających sterowanie dotykiem do GeForce Now. I wciąż czekamy na kolejnych wydawców streamujących pełne wersje gier na PC na urządzeniach moblinych.


Użytkownicy korzystający wyłącznie z darmowego dostępu do GeForce Now również mają możliwość uczestniczenia w zamkniętej becie. Usługę znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Z zawodu praktykant, z powołania pisarz. Z grami związany od przeszło 18 lat. Jak to się mówi: miłość od pierwszego uruchomienia "kulek".

Wpisów48

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane