29.02.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

FromSoftware chce stworzyć więcej gier z ogromnym otwartym światem

Hidetaka Miyazaki powiedział, że w przyszłości chciałby stworzyć grę rozmiarów Elden Ringa.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Wygląda na to, że romans FromSoftware z otwartymi światami nie skończy się na przygodach w Ziemiach Pomiędzy. I bardzo dobrze, bo japończycy potrafili tchnąć powiew świeżości do tej co prawda sprawdzonej, ale niemiłosiernie przewałkowanej przez 20 lat formuły. W wywiadzie dla japońskiego serwisu Famitsu reżyser Elden Ringa, Hidetaka Miyazaki, powiedział, że chciałby dalej tworzyć gry z otwartym światem.


Nie wiem, czy jest to coś, czym mogę się zająć już teraz, ale jeśli mi pozwolą, chciałbym spróbować. Zespół prawdopodobnie czuje to samo, gdyż chcemy wykorzystać doświadczenie, które zdobyliśmy przy Elden Ringu, ale przede wszystkim tworzenie ogromnych światów i przygód sprawia mi niesamowitą frajdę. Ekscytuje mnie to.


Hidetaka Miyazaki

Trudno powiedzieć czym będzie kolejna gra FromSoftware. W chwili obecnej studio skupia się na premierze nadchodzącego dodatku do wielokrotnie nagradzanego soulslike’a. Miyazaki dodał, że pomysł na Shadow of the Erdtree pojawił się pod koniec prac nad podstawową wersją gry.


W ogólnej koncepcji Elden Ringa znajdowały się elementy, których nie byliśmy w stanie uwzględnić w „podstawce”, więc pomyślałem, że wspaniale byłoby, gdybyśmy mogli zamieścić je w dodatku. Wtedy jednak miałem tylko pomysł – skupiałem się zaś na rozwoju podstawowej wersji gry. Realna praca nad Shadow of the Erdtree rozpoczęła się po premierze i wypuszczeniu kilku aktualizacji do Elden Ringa. 


Hidetaka Miyazaki

Shadow of the Erdtree wyjdzie 20 czerwca na PC, PS4 i PS5 oraz na Xboksach One i Series X/S. Tymczasem wygłodniali fani szukają informacji o dodatku, a etatowy zabójca Malenii zapowiada emeryturę w związku z premierą nadchodzącego DLC.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze