16.01.2024, 14:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Frostpunk 2 na pierwszym oficjalnym zwiastunie. Premiera w Game Passie potwierdzona

11 bit studios zaprezentowało pierwszy konkretniejszy materiał z nadchodzącego Frostpunka 2.


Jakub „rajmund” Gańko

Darmowa edukacja dla naszych dzieci! Czas tyranii dobiegł końca! Niech głosują! Miasto nie może upaść! – to nie cytaty z kolejnego protestu pod polskim sejmem, a z najnowszego zwiastuna Frostpunka 2. 11 bit studios dotrzymało obietnicy i zgodnie z zapowiedziami udostępniło pierwszy dłuższy materiał, na którym możemy przyjrzeć się nadchodzącej produkcji.

Zatem bez zbędnego przedłużania:

B-side wieszczył już w swoich pierwszy wrażeniach, że Frostpunk 2 będzie wielki i nowy materiał to potwierdza. Jako Zarządca metropolii będziemy musieli stale kontrolować potrzeby i wymagania jej społeczności. Próbując zapewnić mu zrównoważony rozwój, będziemy stale mierzyć się z dylematami natury moralnej, których przedsmak daje opis produkcji:


Ludzie w mieście są zaniepokojeni losem własnych dzieci czy panoszącą się na ulicach zbrodnią. Narzekają na nędzę i brud, ciągnący się za rozwojem przemysłu, ale potrzebują miejsc do pracy. Ale co się stanie kiedy przestanie być stać cię, by wynagrodzić ich trud jedzeniem, schronieniem czy dbaniem o zdrowie? Bo przecież nie da się zadowolić wszystkich. A kiedy radykalne frakcje zaczynają rosnąć w siłę i zdobywać wyznawców wystarczy iskra, by napięcie wybuchło.


Premiera Frostpunka 2 zaplanowana jest na pierwszą połowę 2024 roku, przynajmniej jeśli chodzi o wersję na PC. W późniejszym terminie ukażą się wydania na konsole Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Gra od pierwszego dnia będzie dostępna w ramach Game Passa (również na PC).


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1913

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze