1
10.07.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Google pozwoli za darmo sprawdzić, czy nasze dane nie krążą po Dark Webie

Narzędzie to umożliwiające jest już dostępne od pewnego czasu, aczkolwiek dotychczas mogli z niego korzystać jedynie subskrybenci Google One.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Aktywni subskrybenci usługi Google One są w stanie sprawdzić (a raczej byli, jako że rzeczona funkcja jest już w ich przypadku stopniowo wygaszana), czy ich dane nie wylądowały w Dark Webie, znanym także jako ciemna sieć, już od ubiegłego roku. Strona wsparcia Google wskazuje na to, że narzędzie to zostanie udostępnione za darmo pod koniec lipca wszystkim osobom chętnym z niego skorzystać.

Zapoznać się z nim będziemy w stanie za sprawą zakładki „Wyniki wyszukiwania informacji o Tobie” dostępnej w ramach „Mojej aktywności” w Google. Problem w tym, że rzeczona usługa pozostaje niedostępna w naszym kraju. Czy ten stan rzeczy ulegnie zmianie przy okazji debiutu bezpłatnej odsłony funkcji – tego dowiemy dopiero się na przestrzeni najbliższych dni i tygodni, kiedy to ma mieć on miejsce.

Nie oznacza to oczywiście, że do tego czasu pozostajemy całkowicie bezradni. W sieci nie brakuje alternatyw dla narzędzia Google, a bodaj najpopularniejszą z nich pozostaje serwis Have I Been Pwned?, który, po podaniu naszego adresu e-mail, wyświetli informacje na temat tego, czy nasze dane stały się publicznie dostępne w wyniku jednego wycieków i, jeśli tak było, z jakiego miejsca mogą one pochodzić.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1009

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze