2
3.06.2022, 10:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Gothania: Tibia doczekała się serwera opartego na Gothicu II

Jak wyglądałoby połączenie Gothica z Tibią? Właśnie dostaliśmy szansę na to, żeby się przekonać.


Jakub „rajmund” Gańko

Tibia to gra-fenomen, która dla wielu z nas mogła stanowić pierwsze zetknięcie z gatunkiem MMORPG. Pierwsza wersja tytułu stworzonego przez czterech niemieckich studentów informatyki ruszyła na początku 1997, ale szczyt jej popularności przypadł na pierwszą dekadę XXI wieku. Twórcy odnotowali rekordową liczbę zalogowanych graczy dokładnie 28 listopada 2007 roku – grało wtedy aż 64028 osób. Zresztą nawet dziś w Tibię wciąż grają tysiące graczy, a wielu Polaków łączą z tą grą jedyne w swoim rodzaju wspomnienia. Nawet jeśli często nie traktowaliśmy jej poważnie.

A wiecie, co jest w naszym kraju prawdopodobnie jeszcze większym fenomenem? Gothic. To naprawdę niesamowite, jak wielką popularnością wciąż cieszy się seria stworzona przez Piranha Bytes i wystarczy tylko wspomnieć np. o możliwym coopie w powstającym remake'u „jedynki”, by wzbudzić spore zainteresowanie. Aż dziwne, że dopiero teraz ktoś wpadł na połączenie jednego z drugim: i tak od czerwca ruszyła Gothania – pierwszy otwarty serwer Tibii oparty na Gothicu II.

Twórcy przedstawiają swoje dzieło w następujących słowach:


Gothania to pierwszy serwer OpenTibii w historii, który został w pełni oparty na Gothicu II, włączając w to dodatki i modyfikacje do gry. Naszym celem jest zjednoczenie wszystkich fanów Gothica i Tibii na naszym serwerze i zaoferowanie im niekończącej się rozgrywki z regularnymi aktualizacjami.


Cóż, po trailerze wygląda to jak rasowy demake. Gracze będą mogli odwiedzić znane z Gothica II lokacje i postaci... tyle że w nieco innej oprawie graficznej niż pewnie zapamiętali z dzieła Piranha Bytes. Tibia jest w dalszym ciągu bezpłatna, dostęp do serwera także, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyście przekonali się na własne oczy.

Więcej informacji o Gothanii znajdziecie TUTAJ.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane