23.05.2023, 12:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Gothic 1 i 2 z modem dodającym tryb kooperacji. Marzenia się spełniają

Gothic i kooperacja mogą iść ze sobą w parze. Darmowa modyfikacja pozwala grać w Gothica 1 i Gothica 2 razem ze znajomymi.


Patryk „Delighter” Żelazny

Gothic pomimo upływu lat żyje, ma się dobrze i nie zapowiada się, żeby miało to ulec zmianie. Kolejne mody powstają, przy czym jeden z nich, Dzieje Khorinis, w ostatnim czasie doczekał się sporego wycieku i późniejszego oświadczenia od twórców – a to wszystko było jeszcze omawiane w naszym podcaście CD-Action Air. Z kolei Kroniki Myrtany: Archolos zobaczyliśmy na nowej zapowiedzi, a w międzyczasie premierę miała kolejna, niezwykle ciekawa modyfikacja.

Mowa o Gothic Coop. Myślę, że już po samej nazwie zdążyliście załapać, co takiego może nam zaoferować. Na starcie warto zaznaczyć, że modyfikacja ma swoje plusy i minusy, jednakże przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności te pierwsze zdecydowanie przeważają. Warto też dodać, iż Gothic Coop działa z wieloma innymi modami, przynajmniej według zapewnień twórców. Oczywiście te dodatkowe nie mogą być zbyt inwazyjne, choć i na to zapewne znajdzie się rozwiązanie (o tym niżej). Niedawno takie demo jeden z twórców pokazał na swoim kanale na YouTubie, jak gra ze znajomym w Kroniki Myrtany.

Gothic Coop pobierzecie za darmo z oficjalnej strony moda. Znajdziecie tam także dodatkowe informacje dotyczące instalacji oraz FAQ. Do zagrania będziecie potrzebować Gothica 1 lub 2, Union w wersji 1.0m oraz, rzecz jasna, kandydata do wspólnej zabawy.

Jak to bywa podczas grania z różnymi modami – zalecana jest pewna doza ostrożności. Twórcy sugerują, by unikać działań na własną rękę oraz podejmować te same decyzje (np. w dialogach). Jeśli jednak napotkacie jakieś problemy, można chwilowo zapauzować tryb współpracy jednym przyciskiem (F2) lub rozłączyć się ze znajomym, a po chwili z powrotem połączyć. Do tego częste zapisywanie gry na pewno nie będzie złym pomysłem.


Modyfikacja działa na G1/G2 oraz na wielu modach! Mamy graczy z produkcji takich jak Mroczne Tajemnice do G1 czy New Balance do G2. Dzięki możliwości zapauzowania COOP-a w dowolnym momencie możesz łatwo pominąć etap, który byłby problematyczny do synchronizacji (np. cutscenka, która w każdym modzie jest inaczej oskryptowana).


Informacja z oficjalnej strony moda Gothic Coop

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1323

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane