20
19.02.2020, 09:00Lektura na 1 minutę

Gothic: Remake dostał zielone światło, gra pojawi się na konsolach nowej generacji

Niestety, przyjdzie nam na nią poczekać jeszcze długo.


Witold Tłuchowski

Pod koniec zeszłego roku THQ Nordic zaskoczyło wszystkich, publikując grywalny teaser remake'u Gothica. Produkcja wzbudziła ogromne zainteresowanie, co zdziwiło nawet samych twórców, którzy do tego momentu zdawali się nie doceniać siły marki. Decyzja o przyszłości projektu miała zostać podjęta na podstawie popularności udostępnionego fragmentu oraz opinii fanów – cóż, zdaje się, że gra zdała egzamin.

Jak bowiem ogłosił wydawca, niedawno otwarte studio w Barcelonie dostało zgodę na stworzenie tytułu. Firma udostępniła przy tym dane związane z testami wśród graczy – możemy w nich wyczytać, iż ponad 180 tysięcy osób wypróbowało demo i aż 94,8% z nich wyraziło zainteresowanie powstaniem pełnej gry. Nie jest też zaskoczeniem, że 85% pytanych określiło się jako „zapaleni fani serii”. Więcej szczegółów (jak np. preferowane sterowanie) znajdziecie TUTAJ.

Studio poinformowało również, że Gothic pojawi się nie tylko na pecetach, ale i konsolach nowej generacji. Niestety, premiery na pewno nie doczekamy się w 2020.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5423

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane