5
1.08.2022, 09:00Lektura na 2 minuty
Plotka

GTA VI: Rockstar ma zmniejszać skalę produkcji – nie będzie 3 miast i 4 bohaterów

Twórcy spojrzeli prawdzie w oczy i uznali swój dotychczasowy projekt za zbyt ambitny. Lokacje mają być jednak dodawane po premierze.

Z racji, że słyszeliśmy o rzekomym ruszeniu prac z kopyta nad szóstą odsłoną serii Grand Theft Auto, zaczynają się szepty na ten temat – to normalne. Tym bardziej po oficjalnym potwierdzeniu przez Rockstar, że faktycznie pracują nad grą. Pojawiły się też pierwsze plotki, na przykład o tym, że rzekomo jednym z głównych bohaterów ma być kobieta albo że w grze mają być aż 3 miasta i 4 grywalne postacie. Ile w tym prawdy – nie mnie oceniać, ale być może nie mam w tej kwestii najlepszych wieści. Oczywiście zakładając, że te doniesienia są prawdziwe.

Otóż według Stephena Totilo, dziennikarza z portalu Axios, Rockstar podjął decyzję o zmniejszeniu rozmachu produkcji do jednego miasta – jak już wiemy, będzie to odzwierciedlenie Miami i jego okolic – i jedynie dwójki bohaterów. Wyjściem developerów z tej sytuacji (czyli jak stworzyć ogromną produkcję w sensownym czasie i bez crunchu) okazało się aktualizowanie jej i dodawanie nowych lokacji już po premierze. Swoje informacje Totilo opiera na źródle bezpośrednio związanym z Rockstarem.

Na nasze nieszczęście, czego i tak mogliśmy się spodziewać, studio w żaden sposób nie odniosło się do plotek. Zapewne na jakiekolwiek informacje jeszcze przyjdzie nam poczekać, zwłaszcza że premiera jest planowana na nie wcześniej niż w 2024 rok.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów529

Obserwujących5
Brak okładki
Grand Theft Auto VI
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
8.4
Platformy
-
Gatunek
akcja
Producent
Rockstar Games
Grand Theft Auto VI

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane