6
26.01.2022, 09:32Lektura na 1 minutę

Halo Infinite największą premierą w historii serii

Miniony rok był dla Xboksa świetny.


Kuba „Herbarius” Chudzik

Stało się – w ciągu 48 dni od oficjalnej premiery w najnowszą odsłonę przygód Master Chiefa zagrało ponad 20 milionów graczy, co czyni Halo Infinite największym sukcesem sprzedażowym w dziejach marki. Z pewnością pomogły w tym model free-to-play trybu wieloosobowego i udostępnienie singla” w Xbox Game Passie niemal od dnia debiutu.

Wynik tytułu 343 Industries nie dziwi ze względu na ogromny hype, chociaż produkcja miała po drodze wiele perturbacji – z początkowym graficznym niewypałem łącznie. Z kolei znakomity start zaliczyła także Forza Horizon 5, przyciągając od 4 listopada przed ekrany ponad 18 milionów graczy, z czego ponad jedną czwartą już w dniu premiery.

Microsoft poinformował przy tej okazji, że w niedzielę opublikowany zostanie nowy zwiastun serialu „Halo”.

Miniony rok był ogromnym sukcesem dla Xboksa. Jak pochwalił się CEO Microsoftu Satya Nadella, „Zieloni” w 2021 osiągnęli rekordowy przychód w wysokości ponad 16 miliardów dolarów. Odnotowano także największą w historii usługi liczbę subskrybentów Game Passa – w szczytowym momencie korzystało z niego 25 milionów graczy na całym świecie.


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów138

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze