7
23.03.2023, 08:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Hellblade 2: Twórcy pokazują hiperrealistyczną mimikę postaci

Technologia imponuje wizualnie, ale ciągle to raczej ciekawostka, która nie znajdzie zastosowania w wielu grach.

Ponad dwie dekady temu byłem pewny, że Morrowind wyznaczył granice realizmu – tak, jak nieco wcześniej zrobiła to Lara Croft. W kolejnych latach pościg za realizmem u developerów malał, a wraz z rozwojem oprawy kolejne gry AAA zaczęły reprezentować poziom, który w danej generacji sprzętów ciężko było przebić. Co jakiś czas zdarzają się jednak wariaci wychodzący przed szereg, jak kiedyś Crytek z Crysisem, a później Ninja Theory z pierwszym Hellblade'em.

Teraz, kiedy Hellblade 2 jest coraz bliżej, developerzy czasami chwalą się przywiązaniem do detali i próbami realistycznego oddania rzeczywistości. Wczoraj natomiast opublikowali nowy materiał, w którym zobaczymy mimikę twarzy głównej bohaterki gry:

Tym razem chyba naprawdę nie da się osiągnąć wiele więcej… Wideo prezentuje Melinę Jurgens, wcielającą się w główną bohaterkę Hellblade’a 2, a każde, nawet najmniejsze ruchy mięśni twarzy odwzorowano tak doskonale, że czegoś takiego chyba faktycznie nie widzieliśmy jeszcze w żadnej grze. Ten poziom realizmu osiągnięto oczywiście dzięki zastosowaniu MetaHuman – narzędzia autorstwa Epic Games, służącego do tworzenia realistycznych modeli postaci. Wiele nadchodzących gier będzie z niego korzystać (chociażby Stalker 2), ale upowszechnienie się tego poziomu oprawy to raczej pieśń przyszłości… choć, jak widać, wcale nie tak odległej.

A sama gra? Cóż, o tym wiemy akurat stosunkowo niewiele, bo oprócz gameplayu sprzed 2 lat niewiele dane nam było zobaczyć, nie znamy też konkretnej daty premiery. Pozostaje czekać i mieć nadzieję, że twórcy oprócz genialnej oprawy, zaprezentują kolejną, niebagatelną historię, jaką poznamy grając, a nie tylko oglądając absurdalnie realistyczną mimikę i świat.

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów769

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane