12.06.2024, 10:00Lektura na 1 minutę

Heroes of Might and Magic: Powstaje papierowy erpeg współtworzony przez Polaków

Fani serii Heroes mogą zacierać ręce, bo oto nadchodzi papierowy erpeg osadzony w świecie Enroth. Za grę odpowiada między innymi polska grupa Lans Macabre.


Adam Kołodziejczyk

Might and Magic coraz bardziej wychodzi poza sferę elektronicznej rozrywki. Mamy już stworzoną przez Polaków planszówkę Heroes 3, a zapowiada się na to, że wkrótce otrzymamy także klasycznego, papierowego erpega osadzonego w tym świecie. Wszystko dzięki wydawcy gier fabularnych Modiphius Entertainment, który ogłosił, że pracuje nad stworzeniem takiego tytułu.

Firma podjęła w tym celu współpracę z polską grupą Lans Macabre zajmującą się zarówno wydawaniem papierowych erpegów, jak i na przykład prowadzeniem warsztatów związanych z grami fabularnymi. Tytuł ma opierać się na systemie 2k20 i zaoferuje kampanie, które przypomną o wydarzeniach, jakie doskonale znają chyba wszyscy fani serii Heroes. Przede wszystkim mowa tu o możliwości ponownego przeżycia historii z Odrodzenia Erathii i spotkania kilku znajomych twarzy, jak choćby królowej Katarzyny.

Nie znamy na razie szczegółów nadchodzącego erpega, ale wiadomo, że jego premiery powinniśmy się spodziewać pod koniec 2025 roku. Twórcy planują również wystartować z kampanią crowdfundingową na początku przyszłego roku. Pozostaje zatem trzymać kciuki za projekt i wypatrywać kolejnych informacji na temat tytułu.

Jeśli chcecie poczytać więcej o powstającym erpegu, to zajrzyjcie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów265

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze