21
24.02.2023, 10:00Lektura na 1 minutę

Hogwarts Legacy rozbija bank. 850 milionów dolarów w dwa tygodnie

Warner Bros. Games i Avalanche Software mają powody do świętowania, bo sprzedaż Hogwarts Legacy jest świetna.


Marcin Hołowacz

Hogwarts Legacy sprzedano w ponad 12 milionach egzemplarzy i zarobiono 850 milionów dolarów z globalnej sprzedaży w pierwsze dwa tygodnie od premiery. RPG akcji osadzone w otwartym świecie pełnym magii najwyraźniej musiało skorzystać z zaklęcia na zarabianie kasy.

Jakby tego było mało, gra jest dostępna wyłącznie na PC i konsolach nowej generacji, a więc zapłacili tylko pececiarze i właściciele PlayStation 5 oraz Xboksów Series X/S. Sytuacja może nabrać dodatkowego rozpędu, kiedy Hogwarts Legacy trafi na starą generację, czyli PlayStation 4 i Xboksy One, co będzie miało miejsce 4 kwietnia 2023 roku. To nie koniec, bo na produkcję Avalanche Software czekają jeszcze gracze z platformy Switch, którzy dostaną tytuł dopiero 25 lipca.

Nic dziwnego, że według nieoficjalnych informacji HBO ma stworzyć serial na podstawie Hogwarts Legacy, przecież to już maszynka do robienia pieniędzy. Nie zdziwiłbym się, gdyby za jakiś czas powstała nawet książka Hogwarts Legacy, a potem jeszcze film.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze