1
5.01.2022, 09:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Horizon Call of the Mountain na PS VR 2 zapowiedziane. VR-owa produkcja w uniwersum Horizona nadchodzi

Tym razem nie wcielimy się w znaną i lubianą Aloy, a w zupełnie nowego bohatera.

Do debiutu Horizon Forbidden West – jednej z najbardziej wyczekiwanych gier 2022 – został już tylko nieco ponad miesiąc, a fani już przebierają niecierpliwie nogami na myśl o powrocie Aloy i wyprawie do nadgryzionego (delikatnie mówiąc) zębem czasu San Francisco. Jak się okazuje, nie jest to jednak jedyny tytuł w uniwersum, nad jakim pracuje teraz Guerrilla Games.

Przy okazji nowych szczegółów na temat PlayStation VR2 developerzy wraz z Sony zapowiedzieli Horizon Call of the Mountain – VR-ową produkcję w świecie Horizona. Studio współtworzy grę z Firesprite, autorami m.in. The Persistence VR. Kilka słów (acz mało konkretnych) na temat projektu miał do powiedzenia Jan-Bart van Beek, szef Guerrilla Games – niecierpliwym zdradzę, że właściwy zwiastun zaczyna się w 1:15.

Twórcy zarzekają się, że Horizon Call of the Mountain w pełni wykorzysta moc PS5 i możliwości PS VR2. W grze wcielimy się w zupełnie nową postać, choć na swojej drodze spotkamy Aloy i innych znanych bohaterów. 

Horizon Call of the Mountain ukaże się na PS5. Na razie nie podano nawet przybliżonej daty premiery, ale twórcy mają niedługo podzielić się z fanami szczegółami na temat produkcji. 

Horizon Forbidden West zadebiutuje na PS4 i PS5 18 lutego.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze