14
21.10.2017, 09:48Lektura na 1 minutę

Horizon Zero Dawn: Frozen Wilds – Znak towarowy zawieszony z powodu podobieństwa do polskiej gry

Tak zadecydował amerykański urząd patentowy.


Paweł „Cursian” Raban

Do premiery obszernego dodatku do Horizon Zero Dawn pozostały nieco ponad dwa tygodnie, a Sony stanęło przed poważnym problemem. Amerykański urząd patentowy (The US Patent and Trademark Office – USPTO) zadecydował o zawieszeniu złożonego przez Sony wniosku o zastrzeżenie znaku towarowego Frozen Wilds. Powód? Tę nazwę zarejestrowało już polskie studio Huuuge Games, zajmujące się produkcją gier na urządzenia mobilne. Ich Frozen Wilds to gra kasynowa wydana w modelu free-to-play.

Decyzja USPTO została wydana w zeszłym miesiącu, ale głośno zrobiło się o niej dopiero teraz za sprawą użytkownika forum NeoGAF. Całe zamieszanie nie oznacza oczywiście, że dodatek do Horizon Zero Dawn zostanie wydany pod innym tytułem (choć teoretycznie może się tak stać). Sony może odwoływać się od decyzji lub najzwyczajniej w świecie wykupić prawa do nazwy i zaoszczędzić sobie kłopotu.

Redaktor
Paweł „Cursian” Raban

Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.

Profil
Wpisów3191

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane