10.08.2022, 13:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Inkulinati: Polska strategia w Game Passie już w dniu premiery

Jeśli zawsze marzyliście o tym, żeby trąbką wetkniętą w zadek pokonać atakującego was królika wyposażonego w miecz i tarczę, to mam dla was dobre wieści.

Niewielkie polskie studio Yaza Games kończy powoli prace nad swoim pierwszym dziełem. Grą na tyle interesującą, że Microsoft chętnie przygarnął ją do swojego abonamentu i dzięki temu w Inkulinati zagramy w Game Passie już w dniu premiery.

Kiedy ta nastąpi? Twórcy podają konkretną informację, że wydadzą grę w tym stuleciu. Można jednak doszukać się jeszcze dokładniejszej planowanej daty premiery – druga połowa 2022.

Inkulinati - rozgrywka

Inkulinati to turowa strategia, w której potyczki rozgrywają się na kartach średniowiecznych manuskryptów. To, co rzuca się od razu w oczy, to oryginalny styl graficzny inspirowany prawdziwymi dziełami (jednym ze źródeł inspiracji był Bréviaire de Renaud de Bar – artysta żyjący w XII wieku).

Gra ma być pełna absurdalnego humoru. Kiedy oglądam w akcji pięknie rysowane antropomorficzne zwierzęta, takie jak krwiożercze ślimaki czy osioł Sir Srajek, lub dowodzącą oddziałem zakonnicę kochającą króliki, to od razu przychodzą mi do głowy średniowieczne wstawki z filmu „Monty Python i Święty Graal”.

Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, więc zobaczcie sami Inkulinati w akcji na poniższym filmiku prezentującym rozgrywkę.

Jak na turową strategię przystało, Inkulinati ma posiadać też taktyczną głębię. W grze zdobywa się Żyjący Inkaust, który służy do rysowania stworzeń biorących później udział w bitwach. Zwierzęta mają oczywiście swoje zdolności specjalne, ale my jako dowódca iluminator również będziemy siać zniszczenie. Iluminator może przykładowo zadać obrażenia, uderzając pięścią w kartę księgi, może też narysować przeszkody na polu walki.

Twórcy przygotowali kampanię dla jednego gracza, w której zmierzymy się między innymi z takimi gwiazdami średniowiecza, jak Dante Alighieri czy sama Śmierć. Możliwe będzie też rozegranie bitew przy jednym komputerze.

Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej i ukaże się na pecetach, konsolach Xbox One i Series X/S, a także na konsoli Nintendo Switch. Pozostaje trzymać kciuki za rodaków, ich debiut szykuje się naprawdę ciekawie.

Redaktor
Karol Wilczek

Zakochany w grach od pierwszego Prince of Persia i komputerów z przyciskiem Turbo. Uwielbiam RPG, mam ogromny sentyment do klasycznych przygodówek.

Profil
Wpisów65

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane