8
4.05.2022, 11:15Lektura na 2 minuty

Kindle w końcu zacznie wspierać EPUB – ale jest haczyk

Na tę wiadomość czekali chyba wszyscy użytkownicy „kundelków”. Wygląda na to, że Amazon w końcu wpuści na swoje czytniki otwarty format e-booków. Niestety, są też gorsze wieści.

Oficjalnie nic jeszcze nie wiadomo – wzmianka o EPUB pojawiła się w dziale pomocy. Amazon po prostu dodał informację o tym, że książki w tym popularnym formacie zaczną być obsługiwane w ramach usługi Send to Kindle. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób – jak na razie koncern nie sprecyzował, czy będzie to odbywać się natywnie, czy też książki po załadowaniu do systemu Amazona będą np. konwertowane do postaci zrozumiałej przez czytniki.


Coś się kończy, coś się zaczyna

To nie koniec zmian. Równocześnie pojawiła się również adnotacja o tym, że pod koniec roku nie będziemy już mogli za pośrednictwem Send to Kindle wysyłać na czytnik książek w formatach MOBI i AZW, co dla wielu użytkowników może być mniej lub bardziej istotnym utrudnieniem.

Samo wsparcie promowanego przez Amazona, ale coraz bardziej już przestarzałego formatu jednak pozostaje: książki zgromadzone na urządzeniach będzie można czytać jak do tej pory. Najprawdopodobniej także pozostałe sposoby „karmienia” czytników będą działać – a więc pliki wgramy na urządzenie czy to przez USB, czy to wysyłając książkę mailem.

Lakoniczna informacja w dziale pomocy producenta nie precyzuje również objętych zmianami modeli czytników. Na szczegółowe informacje trzeba będzie więc poczekać.

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów219

Obserwujących20

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane