31.03.2022, 08:30Lektura na 2 minuty

Kolekcja PS Plus: Japoński erpeg wkrótce zniknie z oferty

Posiadacze PS5, którzy jeszcze nie przypisali do konta całej zawartości PS Plus Collection, powinni dla spokoju ducha nadrobić zaległości.


Jakub „rajmund” Gańko

Kolekcja PS Plus to sympatyczny upominek przygotowany dla tych posiadaczy abonamentu Sony, którym udało się już nabyć PS5. Bez żadnych dodatkowych opłat otrzymujemy w nim dostęp nie tylko do klasycznych exclusive'ów poprzedniej generacji, takich jak Bloodborne, God of War czy Until Dawn, lecz także popularnych tytułów firm trzecich, jak chociażby Fallout 4, Resident Evil 7 czy Final Fantasy XV. Dotychczas była to stała oferta, która od listopada 2020 roku nie ulegała zmianie. Ale nic, co piękne, nie trwa wiecznie...

Na blogu PlayStation, we wpisie poświęconym kwietniowej ofercie PS Plus, pojawiła się niepokojąca informacja, że ze wspomnianej kolekcji wkrótce wypadnie Persona 5. Kultowe jRPG Atlusa ma zniknąć z oferty już 11 maja - jeśli mamy PS5 i chcemy mieć ten tytuł w swojej kolekcji, a jeszcze go nie dodaliśmy, wypadałoby to zrobić w najbliższej przyszłości. Ale to precedens, który może być istotny dla przyszłości Kolekcji PS Plus, nawet jeśli nie gustujemy w japońskich erpegach.

Być może ofertę będą czekały kolejne zmiany, szczególnie w obliczu ogłoszonego w tym tygodniu odświeżenia abonamentów PS Plus, które odbierane jest jako odpowiedź Sony na konkurencyjnego Game Passa. Na razie Japończycy potwierdzili redakcji IGN-u, że Kolekcja PS Plus nigdzie się nie wybiera, ale być może w przyszłości usłyszymy o kolejnych grach, które znikną z usługi.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów782

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane