1
29.05.2024, 13:45Lektura na 2 minuty

LEGO pokazało oficjalny zestaw z The Legend of Zelda

Mokry sen fanów LEGO i Zeldy się ziścił – wkrótce zadebiutuje nowy zestaw klocków inspirowany grami z serii The Legend of Zelda.

Stało się to, co powinno się stać już dekady temu – na rynku zadebiutuje oficjalny zestaw LEGO The Legend of Zelda i zawiera wszystko to, o czym marzył każdy fan duńskich klocków i kultowej serii Nintendo. Całość sprawia wrażenie, jakby twórcy siedli przy stole, zrobili burzę mózgów i zadali pytanie: „z czym kojarzy nam się seria The Legend of Zelda?” Ubrany w zieloną tunikę Link? Jest. Tytułowa księżniczka? Jest. Master Sword, Hylian Shield i Deku Tree? Mamy to! Jedyne czego brakuje, to trzech czerwonych serduszek unoszących się nad zbudowaną z klocków dioramą i odtwarzanego w tle ikonicznego motywu muzycznego skomponowanego przez Kojiego Kondo…

Zestaw stara się łączyć stare z nowym – Great Deku Tree 2 w 1 oferuje elementy i postacie kojarzone zarówno z klasycznym Ocarina of Time, jak i z najnowszymi odsłonami serii. W pudełku obok kultowej okaryny, pajęczaka Skulltuli, wróżki Navi i krwiożerczych roślin znajdziecie m.in. otoczonego Korokami, dzierżącego grzechotki Hestu, którego mieliśmy okazję spotkać zarówno w Breath of the Wild, jak i Tears of the Kingdom. Wygląd samego Linka zdaje się potwierdzać tę filozofię – do wyboru mamy tradycyjny zielony kubrak i współczesne Champion’s Tunic, doskonale znane z hitu z 2017 roku. Podobnie jest z drzewem Deku – jest ono dostępne w dwóch (różniących się wysokością i kolorem liści) wariantach, które łączą przeszłość z teraźniejszością. Z kolei plastikowa księżniczka Zelda nawiązuje do najnowszych odsłon serii, czego dowodem jest trzymany w jej ręku tablet, Sheikah Slate.

7
zdjęć

Jednego nie można Nintendo odmówić – gadżety związane z grami Japończyków to wulkan eksplodujący kreatywnością – w LEGO Super Mario budowaliśmy swój level z elementów nawiązujących do kultowej platformówki, w Mario Kart Live: Home Circuit przerabialiśmy własne mieszkanie na trasę, po której mogliśmy się ścigać bolidami uzbrojonymi w AR, a Nintendo LABO umożliwiało młodocianym gamerom m.in. grę na tekturowym pianinie i doświadczenie Breath of the Wild w wirtualnej rzeczywistości za pomocą prowizorycznych gogli.

Zamówienia przedpremierowe na Great Deku Tree 2 w 1 można składać na stronie LEGO, a wysyłka rozpocznie się 1 września 2024 roku. Miłość do księżniczki Zeldy sporo kosztuje – zestaw został wyceniony na 1299,99 zł…


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów407

Obserwujących3
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
-
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze