3
13.05.2022, 12:15Lektura na 2 minuty

LEGO zaprezentowało długo wyczekiwany zestaw z kultowym Transformersem

Już w czerwcu będzie można złożyć z klocków słynnego Optimusa Prime!


Piotr „SteamPunker” Konopnicki

Pierwsze wzmianki o nowej kolekcji duńskich zabawek pojawiły się na początku tego tygodnia na blogu The Brick Fan (który już wcześniej informował o podobnych wydarzeniach). Na konkrety nie trzeba było długo czekać i 12 maja została zapowiedziana nowa „figurka” do samodzielnego złożenia.

Zestaw oparty jest na oryginalnej, pierwszej generacji autobotów. Na pakiet LEGO z Optimusem Prime składa się 1508 elementów, a po złożeniu będzie możliwe przekształcenie z mecha w ciężarówkę i na odwrót, bez konieczności usuwania jakichkolwiek części.

Przewidywana cena za tę „statuetkę” to aż 169,99€ (około 800 zł). Na kolekcję – poza transformersem – składa się miotacz jonowy, wszechiskra, plecak odrzutowy i podstawka podobna do tej z serii LEGO Ultimate Collector.

LEGO Transformers

Współpraca LEGO z Hasbro to tylko jeden z ostatnich przykładów rozwoju marki. Duńskie przedsiębiorstwo niedawno nawiązało partnerstwo z Disneyem przy opracowywaniu ścigacza Luke'a Skywalkera. Zaś efektem kooperacji z Sony jest utworzenie Żyrafa z Horizon Forbidden West.

Co ciekawe, zaprezentowany, w pełni konfigurowalny model autobota, nie jest niczym nowym w tym roku. W połowie kwietnia firma Robosen Robotics wypuściła swoją wersję figurki Optimusa Prime, w zestawie z przyczepą. Warto przy tym dodać, że wspomniany gadżet może uchodzić za pełnoprawnego robota, bowiem składa się z przeszło 5000 części, 60 mikroczipów i 27 silniczków. Przy pomocy komórki możemy nim zawładnąć, zaś za zasilanie odpowiedzialne są wymienne akumulatorki. Niestety, to wszystko dostępne jest w zaporowej cenie, gdyż sam Optimus został wyceniony na ok. 3,5 tys. złotych, a przyczepa to dodatkowy wydatek rzędu ok. 3,3 tys. złotych.

Robot Optimus Prime
Redaktor
Piotr „SteamPunker” Konopnicki

Psychofan SteamPunku, dla którego nie ma „za trudnych” gier. Z zamiłowania strateg, z przekonań – lokalny patriota.

Profil
Wpisów13

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane